| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a întrebat:

1.Pentru toate intrebarile de mai jos, introdu raspunsurile fara diacritice.
Fratele unui economist a murit, dar omul care a murit nu avea niciun frate. Cum e posibil?
Economistul era... (1 cuvant)
2. Ce mananca cei morti, care daca ar fi mancat de cei vii, acestia din urma ar muri? (1 cuvant)
3. Noaptea vin fara sa le chemi sau sa le aduci, iar ziua dispar fara sa fie furate. (1 cuvant, plural, articulat)
4. Ce zboara cand se naste, se aseaza cand e in viata si curge cand e mort?
Ajutator:... de... (3 cuvinte, singular, nearticulat)
5. La ce intrebare nu poti raspunde?
Cum e sa fii? (1 cuvant)
6. Ce mananca absolut tot: pasari, fiare salbatice, copaci, flori, bucati de fier, munti de piatra, deserturi, presedinti, orase, tari, rauri, popoare, amintiri, etc? (1 cuvant, articulat)
7. Ce intra in apa rosu si iese afara negru? (1 cuvant, articulat)
8. Trebuie sa nu il pierzi, altfel si cei din jurul tau il vor pierde. (1 cuvant, articulat)
9.Cate litere sunt in alphabet?
10.Ma ascund in aer, ma ascund pretutindeni, sub patul tau, in dulapul tau, in apa pe care o bei, in focul care arde. Ce sunt? (1 cuvant, nearticulat)
11. Am patru picioare, dar nu merg niciodata. Pot fi acoperita cu flori, dar nu am pamant. Tin mancarea de trei ori pe zi si totusi nu mananc. Ce sunt? (1 cuvant)
12. Daca-mi spui numele, din acel moment incetez sa mai exist. (1 cuvant, articulat)
13. Ce merge in patru picioare dimineata, doua picioare ziua si trei picioare seara? (1 cuvant, articulat)
14. Un barbat a trebuit sa mearga pentru o ora prin ploaie, fara umbrela si fara altceva pe cap. Cu toate astea, parul lui nu s-a udat.
Cum e posibil?
Este... (1 cuvant, nearticulat)
15. Ce poti tine in mana ta stanga, dar nu si in mana ta dreapta? (3 cuvinte)

cine are cele mai multe raspunsuri bune primeste fundita

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

1. Femeie
2.Nimic
3.stelele
4. fulg de zapada
5.mort
6. timpul
7.fierul
8.calmul
9. 8 litere laughing))
10. oxigen
11.Masa
12.Linistea
13.Omul
14.Chel
15.mana ta dreapta big grin
:* F tari intrebarile :X

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

1.Adoptat
2. Otrava
3.Vise happy
4. Habar nu am thinking
5.Cum e sa fii mort?
6.Pamantul
7. thinking
8.Capul
9. 32
10. oxigen
11.Masa
12. Minciuna
13.Omul
14.Era chiel
15.Mana dreapta

Sper sa fie bune raspunsurile, eu mi-am dat straduinta happy. Nu fac asta pentru fundita, sunt intrebari care mi-au atras atentia.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

1. Femeie 2.Nimic 3.Stelele 5.Mort 6. Timpul 8.Calmul 9. 8 litere(a, l, p, h, a, b, e, t) 11.Masa 12.Liniştea 13.Omul 14.Chel

| Ea12345 a răspuns:

5.mort
14. era chel laughing

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK explică:

Raspunsurile erau urmatoarele:1. femeie, 2nimic, 3stelele, 4fulg de zapada, 5.mort,6timpul,7fierul,8calmul,9.31,10oxigen,11masa,12linistea,13omul,14chel,15mana dreapta felicitari tuturor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Femeie

2.Nimic

3.stelele

4. fulg de zapada

5.mort

6. timpul

7.fierul

8.calmul

9. 8 litere

10. oxigen

11.Masa

12.Linistea

13.Omul

14.Chel

15.mana ta dreapta