| Kalla a întrebat:

A Doua Parte!

In pauza nu reuseam sa ma gandesc la altceva decat la cea ce s-a intamplat aseara. Oare de ce ma simt asa cand ma gandesc la el?"STYAOS, revino-ti el este cea mai imatura persoana si trebuie sa-l uiti! Dar cum?"
In puza m-am indreptat spre cantina scolii si m-am asezat la masa cu prietenii mei, Cupcakestar discuta despre baieti cu AllleAlllexa si Kalla iar Bia001 radea voios cu Ceade12AniceTraiesteLaTara.in timp ce Bless si Speed99 mancau cu pofta din pranzul lor. Dupa ce am salutat pe toata lumea mi-am scos senvisul cu paine integrala si curcan incercand sa musc din el dar mintea mea era in alta parte.
-Ce s-a intamplat,STY?! Esti bine? ma intreaba Kalla.
-Am auzit ca dupa scoala o sa petreci ceva timp cu Exceel, norocoaso! spuse zambind AllleAlllexa.
Exceel, numele acela m-a facut sa pun senvisul inapoi in ghiozdan.
-Lasati-o in pace! Nu vedeti ca e indragostita? comenteaza Speed99.
-Imi cer scuze dar cred ca o sa ma duc pana la baie.am spus in timp ce m-am ridicat cu fata rosie de la cuvintele lui Speed99
-Esti un idiot! il cearta Ceade12AniceTraiesteLaTara.
La baie m-am indreptat spre chiuveta si m-am spalat pe fata ca si cum mi-as fi spalat constiinta.Gandurile nu-mi dadeau pace "de ce ma simt asa? simt nevoia sa-l vad, eu trebuie sa-i vorbesc"
Dupa ore l-am vazut pe Exceel cu prietenii lui; Ashadow, ww2EXPERT,Rectificatorul,probabil iubita lui Ani28IsBack1 si prietena ei cea mai buna SmileyesotulmeusecretLOL.Si-a salutat prietenii si s-a indreptat spre mine, "Doamne,vine,ce fac? ce fac?"
-Buna,OS! Esti gata pentru pedeapsa? spuse cu un rambet rautacios pe fata.
-Da,sunt gata si nu ma mai chema asa! Pentru tine sunt doar STYOAS.
-Cum vrei, Acum hai la directoare.
Odata ce am ajuns in fata biroului directoarea xQueenx ne-a invitat sa intram.
-Bunaziua! am salutat politicos amandoi.
-Buna, buna.Nu o sa va dau ceva prea greu de facut.O sa curatati biblioteca.In ultimul timp, bibliotecara a lasat ca stratul de praf sa creasca iar treaba vostra va fi sa il eliminati. spuse cu calm.
Directoarea ne-a condus pana la usa unde ne-a dat o galeata plina de obiecte pentru sters praful.Cand usa s-a inchis in spatele nostru am realizat ca ramasesem singuri in cei patru pereti extrem de largi, mari si inalti.Labirintul de carti ne tinea parca captivi.Aia era sansa mea de a vorbi cu el."Oare de ce am sentimentul asta? O fi iubire?"
To Be Continued...

22 răspunsuri:
| Ashadow a răspuns:

Povestea asta mi-a schimbat parerea despre Twilight.

| Kalla explică (pentru Ashadow):

Nu e de la twilight.Eu am inventat-o in timpul orei azi. tongue daca ma crezi bine daca nu asta e.Macar ti-a placut? happy

| Ashadow a răspuns (pentru Kalla):

...frumoasa floarea din poza

| Kalla explică (pentru Ashadow):

Merci.E o cala sad

| Ashadow a răspuns (pentru Kalla):

Superba intr-adevar, ai gusturi bune la flori.

| Kalla explică (pentru Ashadow):

Multumesc happy

| suităr a răspuns:

Idiotul big grin

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Iubesc bibliotecile love struck

| Speed99 a răspuns:

Nu citesc. N-am de ce. Ai venit pe categoria asta acum o saptamana sau poate si mai putin si deja crezi ca ne si cunosti ca sa poti sa faci poveste despre noi. Halal caracter...

| Kalla explică (pentru Speed99):

De ce? am i cercat doar sa ma integrez sad

| Speed99 a răspuns (pentru Kalla):

Apropo de cand Exceel e impreuna cu Ani?

| Kalla explică (pentru Speed99):

In realitate (nu ar trebui sa-ti spun) STYAOS descopera in urmatoarele episoade ca nu sunt impreuna si e doar un zvon ce se raspandeste prin scoala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kalla):

Chestia e ca ti-ai ales gresit modelele.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru anonim_4396):

*troll mode on*
Ești doar gelos că nu ai apărut în poveste
*troll mode off*
De ce toți de pe T/A au început să scrie povești? Comicurile frecventau des pe aici iar acum...

| anonim_4396 a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Sunt asa de gelos incat ma gandeam sa scriu si eu o poveste in care sa fiu personaj principal. Numai ca m-am blocat la partea in care trebuia sa imi aleg o iubita de la T/A pe care sa o plimb pe calul meu alb si cu coama in vant.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru anonim_4396):

Uau,chiar ai talent.Te-ai gândit la o carieră în asta?
Sincer mi-a plăcut partea *coamă în vânt*

| anonim_4396 a răspuns (pentru єχcєєℓ):

De fapt chiar am inceput sa scriu un roman si compun si poezii, dar asta n-are nicio treaba cu T/A.
Nu am de gand sa fac o cariera din asta, e doar una din pasiunile mele. Tocmai de aia ma enerveaza 'povestile' de pe T/A, care nu sunt altceva decat niste vorbe aruncate gramada.
Partea cu 'coama in vant' n-are nimic original, e o expresie destul de des intalnita big grin

| єχcєєℓ a răspuns (pentru anonim_4396):

Romanul ar putea fi interesant dar...de poezii nu sunt așa singur.Nu știu de ce dar când mă gândesc la *pasiune*îmi aduce aminte de o melodie. Lăsând asta de o parte și mie îmi place să scriubig grin
Cel mai mult mă pasionează misterele și crimele.Aș putea să fac o scurtă poveste aici pe T/A. Vrei să apari în ea?hee hee
Garantez că nu va fi nici o idilă, doar mistere și crimelaughing
Trebuie să vezi de ce sunt în stare.Am niște idei aoleulaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Simt ca ma subestimezi big grin
Uite una din poeziile mele, ca sa nu mai fii asa de nesigur de ele. N-are titlu, pentru ca i-am pus un fel de motto in loc de asta, dar nu vreau sa il scriu aici.

Ploaia ma cheama s-alerg razand prin noroi
Norii ma striga zambind, cu gandul la noi
Si nu stiu de ce, dar azi nu pot sa raspund la chemare
Si trist mi se pare ca ploua si dor mi-e de-o raza de soare

Timpul se scurge incet, in stropii ce-mi bat in fereastra
Gandul la tine ma doare si dor mi-e de dragostea noastra
Nici vantul, ce-mi sopteste in suier fierbinte
Nu-l mai ascult, nu imi pasa ce zice, caci stiu ca ma minte.

Prin fata, amintiri si priviri si cuvinte imi zboara
Nu-ncerc sa le alung, caci nu stiu de ce, dar vreau sa ma doara
Si ploaia si norii si vantul ma striga cu glas tot mai tare
Dar nu, azi nu pot, nici nu vreau sa raspund la chemare.

Ma pasioneaza si pe mine misterele, dar crimele nu.
Fara suparare, dar nu vreau sa apar in nicio poveste de pe T/A. Imi ajunge ca a postat unul o intrebare mai demult in care ma intreba daca vreau sa ma casatoresc cu el.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru anonim_4396):

Măi măi avem un mic Eminescu pe aici.Bine adevărul e că te-am subestimat.E destul de ok + că pe mine nu prea mă pasionează poeziile.
Și...de ce să mă supăr? Și așa am glumit cu chestiile astea.Nu o să postez povești pe T/A.Și așa sunt prea mulți scriitori aici. Unul sau una te-a cerut în căsătorie?:o
Ciudaaaat.Și eu am pățit chestiile astea.mă rog nu ca tine dar...una spunea că sunt un geniu neînțeles pentru că am ales la oracol la întrebarea despre ce culoare îți vine în minte când te gândești la Vodafone, verde.

| anonim_4396 a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Unul.

| floaredecolt03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai talent happy

Întrebări recente