| chiftelutacrocanta a întrebat:

Afara ninge foarte tare
Mama sta pe canapea
Cu shaorma pe picioare
Si cafeaua langa ea

Tata face de mancare
Si primeste un apel
Mama se infurie tare
Si se duce catre el.

Cand se uita-n telefon
Vede-o poza cu Mărie
Care il saruta foc
Pe barbatul ei Ilie.

Aflata-n prag de disperare
Ia cutitu din dulap
Si-ntro clipa de teroare
i-l strapunge drept în cap!+

(ilie a murit +).

Ce parere aveti, e amuzanta oarecum poezia devil?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

happy chiar au. Am scris destul. M-am descarcat prin scris mai bine decat prin vorbe. Am incercat de fiecare data sa fiu cat mai explicit. Sa fac oamenii sa simta. Dar nu stiu daca ma ajuta pe mine. Uneori eman un fel de energie negativa. Adica e cam logic, doar ma descarc. Daca as incepe sa scriu cuiva povestea mea, probabil ar intelege mult mai mult decat as scrie eu. Prin cuvinte pot sa spun totul.
Ca in mesajul acesta. Nu stiu ce ai putea intelege tu. Probabil ma crezi ciudat sau ceva. Sau poate ma crezi super de treaba. Dar acestea sunt cuvintele. Imi place sa ma "joc" cu ele.

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar de unde le tot iei?

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Esti tare.
As vrea sa reusesc si eu asta.
Eu insa nu fac poezii, dar ma descarc prin scris.
Si da e faina poezia.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

happy chiar au. Am scris destul. M-am descarcat prin scris mai bine decat prin vorbe. Am incercat de fiecare data sa fiu cat mai explicit. Sa fac oamenii sa simta. Dar nu stiu daca ma ajuta pe mine. Uneori eman un fel de energie negativa. Adica e cam logic, doar ma descarc. Daca as incepe sa scriu cuiva povestea mea, probabil ar intelege mult mai mult decat as scrie eu. Prin cuvinte pot sa spun totul.
Ca in mesajul acesta. Nu stiu ce ai putea intelege tu. Probabil ma crezi ciudat sau ceva. Sau poate ma crezi super de treaba. Dar acestea sunt cuvintele. Imi place sa ma "joc" cu ele.

| chilledzebra a răspuns:

laughing Asta a cam durut! Super poezie! Ai un talent ciudat de interesant! happy Felicitari!

Răspuns utilizator avertizat
| ʎpooɯ a răspuns:

Daca sfarsitul ar fi fost una "happy" atunci ar fi fost amuzant, dar asa parca e luat din stirile orei 18:00