| roxanarooxy a întrebat:

Am chef sa dau niste funde, deci cine raspunde primul corect primeste funda. Un calaret ajunge in1675 intr-un sat pe vineri, sta 3 zile si pleaca tot pe vineri, este posibil?
raspunsuri:
-da
-nu
-pe atunci saptamana era doar de 3 zile.
BAFTA.

Răspuns Câştigător
| DeeaUcideVisse a răspuns:

Da e posibil el nu a venit si plecat Vineri [ca zii a saptamanii] ci a venit si a plecat pe Vineri [adica [,] calul sau ]...[ pentru ca el era calaret rezulta ca a venit calarind pe un cal ]. deci pe calul sau il chema vineri d:
asa ca daca nu si-a schimbat calul inseamna ca tot pe vineri a plecat

8 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Raspunsuri:

-da

-nu

-pe atunci saptamana era doar de 3 zile.

| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

N-avem nevoie de funde -_-.
Raspuns : Habar n-am.

| Bot a răspuns:

Pai da fiindca vineri era martzoaga big grin

| YumiSukinanda a răspuns:

Da, pentru ca na mai pus si drumurile, deci cand a mers a durat 2 zile plecarea 2 zile venirea si in rest a stat acolo 3 zile, 3+4=7 o saptamana. (funda?)

| roxanarooxy explică:

Ce era vineri?

| roxanarooxy explică:

Ciokolataalba nu e corect raspunsul tau.

| roxanarooxy explică:

DeyaUcideVisse ai raspuns corect

| JasonMcCann a răspuns:

Vineri era calul, deci da, e posibil

Întrebări recente