| dαɴЗ a întrebat:

Am o ghicitoare pentru voi dau funda primului corect ^^

Fiti atenti!

Daca vin intr-un oras vineri, plec peste 2 zile, iar aceea zii este : Vineri ...Cum am plecat tot vineri?

Funda celui mai bun!

Răspuns Câştigător
| rockelle75 a răspuns:

Plec vineri si sunt pe drum tot vineri [in care am plecat], sambata, duminica, luni, marti, si miercuri ajung, apoi peste 2 zile se face vineri si plec.
funda?

9 răspunsuri:
| Urzică a răspuns:

Pe cal il cheama Vineri, nu happy?

EuSiAtat

| Blackwoman27 a răspuns:

Pe cal il cheama Vineri funda?

| dαɴЗ explică:

Nu, dar tot de acolo am luat, si ce am zis eu ca vin pe cal? laughing

| DeNyyy a răspuns:

Pai stai sa iti zic eu.laughing deci tu de fapt pleci miercuri. si vii intr-un oras care se numeste vineri laughing. ce logica mai am si eu.laughing

| dαɴЗ explică:

Si am zis cum plec eu vineri? laughing

| dαɴЗ explică:

Nimeni nu nimereste? laughing Va zic eu?

| CriCri a răspuns:

Pleci asa cum ai venitlaughing

| dαɴЗ explică:

Nu laughing Haideti ca e Usor a&

| dαɴЗ explică:

Rockelle e interesanta varianta ta dar:raspunsul era :::::::::N. U. M. A. I. P. L. E. C laughing oricum iti dau funda ca e logic cam laughing