| Sophie_3843 a întrebat:

Am pentru voi niste intrebari capcana:
1.)O pisica alba se urca intr-un copac.Cum se da jos?
2.)In ce sticla nu poti pune lapte?
3.)Intr-un copac sunt 5 pisici. Una se da jos.Cati m-ati mai sunt in copac acum?
4.)Intr-un acvariu sunt 10 pesti. Unul se inneaca.Cati pesti au ramas in acvariu?
5.)O vrabie merge intr-o zi 100 de pasi.Cati pasi va merge vrabia in 2 zile?
Sper ca va plac intrebarile mele.Va rog augumentati raspunsutrile.Bye!

Răspuns Câştigător
| vyol3ta a răspuns:

1.alba
2. sparta
3.0
4.pestii nu se inneak
5. vrabia nu merge
daca am macar 3 rasp corecte imi dai fundita?batting eyelashes

173 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

1. Coboara.
2. In sticla plina.
3. La fel ca la-nceput, adica 0 m-ati.
4. 9, pestii chiar se inneaca.
5. Depinde de motivatie. laughing

| selef a răspuns:

Pisica coboara tot alba, daca cumva nu si-a vopsit parul.
Intr-o sticla fara fund.
Nuci un mat(mascul), in copac sunt pisici(femele).
Tot 10 chiar daca moare unul si nu curata cineva acvariul pestii tot acolo stau vii sau morti.
vravia cand se deplaseaza pe sol nu paseste ci sare deci nici un pas.

| Bishop a răspuns:

1. As ajuta-o eu, dar din moment ce este pisica si nu imi plac pisicile o las acolo. Sa se descurce.
2. In sticla de bere ca se otravesc marii bautori de bere.
3. Din moment ce sunt 5 pisici si 1 se da jos nu ramane nici un m, at pentru ca sunt PISICI.
4.Pestii nu se ineaca ca doar traiesc in apa.
5. Vabria zboara nu merge.

| Silvia a răspuns:

S`au zis raspunsurilelaughing

| SweetCandy a răspuns:

1. la fel cum s si urcat, k pisicile se mai urca prin copaci din cate stiu eu...big grin
2.intr-o sticla murdara de vin rosu pentru ca se coloreaza si ellaughing
3. p asta nu o inteleg...thinking
4. drace, ...pestii inecatilaughing
5. vrabia zboara
pai km astea sunt rasp...happy

| Miяu a răspuns:

Pai, chiar daca s-au dat raspunsurile. fac si eu
1) tot alba
2)intr-o sticla umpluta ochi
3) 0 pentru ca in copac erau 3 pisici, nu m-ati
4) de cand se ineaca pestii?
5) cine i-a taiat aripile?

| BUBULINA a răspuns:

1 cum s-a urcat
2 in toate sticlele
3hmmm pai cate ce? mate?

4pesti nu se ineaca
5vrabiutele nu merg

| Jonsdottir a răspuns:

1.se da jos asa cum se dau si alte pisci
2.intr-o sticla cu capacul pus (inchisa)
3.cati erau si inainte
4.pestii nu se ineaca
5. vrabia nu merge, ci zboara
a fost usorhee hee

| Jonsdottir a răspuns:

Mati straight face eu am inteles metri tongue

| pepe a răspuns:

1. Cum s-a urcat.
2. În sticla din fereastră.
3. Zero mâţi.
4. Peştii nu se înneacă.
5. Vrabia ţopăie nu merge.

| ..pYtBulL.. a răspuns:

1)sarind pentru ca pisicile cad intotdeauna in picioare si nici nu ai specificat marimea copacului 2)laptele nu se pune in sticla 3)0 pentru ca ai zis cati m-ati mai sunt dar sunt doar pisici in copac 4)pestii nu se ineaca 5)vrabia este un animal aerian e cel mai mult zboarawinking

| eu_4161 a răspuns:

1)La fel cu s-a urcat."Cand urci trebuie sa si cobori"
2)Intr-o sticla sparta... Poti pune laptele dar curge din sticla.
3)Nu este ca erau 5 ciori sau porumbei? in fine.Cati m-ati sau cate pisici?
4)Pestii nu se pot ineca. Ei traiesc in apa.
5)Vrabia nu merge (nu face pasi). Ele zboara.

Mi-au placut...
sa spui raspunsurile corecte...

| Maiiiiia a răspuns:

1.cum s-a urcat
2. sparta nu poti pune in ea ar curge
3. 4 mai raman deoarece pisici-matii ii tot acelasi lucru
4. mai raman 10 deoarece nu zice ca a plecat
5. 200 pentru ca 1 zii face 100 si in 2 200

dai fundita daca am 3 rasp corecte?

| Maiiiiia a răspuns:

.) alba.

2.)sparta.

3.)zero

4.) 10 pesti deoarece pestii nu se inneaca in apa.

5.)vrabia nu merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cea mai buna capcana! dar pentru mine aia de ursi functioneaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capcana aia de care vorbesti, e pentru ursi sau pentru soricei?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.)Pai cu spatela asa cred dar am vazut pisci care sa dau jos si cu fata.
2.)Pai in toate dar in cele care tu nu poti pune poate alt cine va, dar daca tu nu poti nu inseamna ca nu sa poate pune lapte in sticla.
3.)E smplu:5-1=4
4.) Este tot simplu doar ca pesti nu se ineaca vor ramane9 pentru ca 10-1=9
5.)Vrabiuta nu merge ci sare si zboara, 100+100=200, vrabiuta va face 200 de pasi.
Au fost intrebari usoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 intr-o sticla neagra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) Sare... Pisicile cad in picioare intodeauna... dar daca copacul are 100 m avem o problema laughing
2) Una sparta... Poti pune lapte in orice sticla...
3) 0 Mati sunt masculi nu ai pomenit de ei...
4) 10 Pestii nu se pot ineca
5) 0 Vrabiile zboara...Si daca sunt pe sol sar nu merg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. taras
2. sparta
3.patru
4.nu se inneaca
5.nu merge
7.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.alba
2. sparta
3.0
4.10 pentru ca nu ai scos nici un peste plus ca pesti nu se ineaca
5.nici un pas. vrabia sare cand este pe pamant sau pe altceava si in rest zboara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1cum s-a urcat, alba 3niciunul, doar4 pisici 5niciunul, vrabia sare
2in cea sparta 4pestii nu se ineaca in apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punctul trei au mai ramas patru pisici, la punctul patru au mai ramas noua pesti, la punctul cinci vrabia face 200 de pasi in doua zile,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica se da jos ALBA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Alba.2.Sticla de geam; 3. 4Pisici; 5.Pesti nu se inneaca; 6. 200

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se da jos nu poate doar daca sare de aceea sunt studenta la liceu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. sun la 911 si vin pompierii si o da joshee heehee hee

2. nu poti pune lapte in sticla ferestrei!tongue

3. m-ati? nici unul.

4. pestiinu se inneaca; daca chiar s-ar fi innecat (poate cu mancare)ar mai firamas tot 10 deoarece cel innecat ar fi tot acolo!
5. vrabiile nu merg, tzopaie! si chiar daca ar fi mers pasarea 100 de pasi intr-o zi cred ca si acum ar fi in pat cu dureri musculare! 1hee heehee heehee hee