| Sophie_3843 a întrebat:

Am pentru voi niste intrebari capcana:
1.)O pisica alba se urca intr-un copac.Cum se da jos?
2.)In ce sticla nu poti pune lapte?
3.)Intr-un copac sunt 5 pisici. Una se da jos.Cati m-ati mai sunt in copac acum?
4.)Intr-un acvariu sunt 10 pesti. Unul se inneaca.Cati pesti au ramas in acvariu?
5.)O vrabie merge intr-o zi 100 de pasi.Cati pasi va merge vrabia in 2 zile?
Sper ca va plac intrebarile mele.Va rog augumentati raspunsutrile.Bye!

Răspuns Câştigător
| vyol3ta a răspuns:

1.alba
2. sparta
3.0
4.pestii nu se inneak
5. vrabia nu merge
daca am macar 3 rasp corecte imi dai fundita?batting eyelashes

173 răspunsuri:
| qweer a răspuns:

La aia cu pesti depinde de ce fel de pesti vbeste raised eyebrows dai asa... sau de aia care inoata?

| Sophie_3843 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.De fapt raspunsurile erau asa.
1.)Pisica se da jos tot alba.
2.)In sticla:plina sau sparta.
3.)Raspunsul este zero(0), deoarece am supus:"CATI!"m-ati mai sunt..., iar pisicile si motanii s-au sperit.
4.)Au ramas tot 10 pesti deoarece pestii nu se inneaca in apa.
5.)Raspunsul nu se da deoarece vrabia nu merge ci topaie.
Multumesc!

| SmiLik a răspuns:

big grin 4) Se ineaca pestii... ori nu. Nu conteaza! In acvariu ramin oricum 10 pesti!

| SmiLik a răspuns:

AdYnOoOtZzA, cum vine asta: "dai asa... sau de aia care inoata"?
big grin De care asa?
Mai amuzat!

| Andutza1 a răspuns:

1.alba
2.in cea sparta
3.0 pentru ca ai spus cati
4.10 pentru ca pestii nu se ineaca
5. vrabia nu merge ci sare
5.

| WoWmikasWoW a răspuns:

1. alba
2. sparta
3.0
4.pestii nu au cum sa se innece
5. vrabiutele nu merg

| Lynnw534 a răspuns:

1.usor

| hannahmileyjustinbieber a răspuns:

. tot alba
2 normal ca in cea sparta alta nu stiu
3. 0 pentru ca ai zis cati si au plecat
4. pestii nu se ineac
5. PHOI... VRABIA NU MERGE

| dya_7141 a răspuns:

Simpleeee

| ralukid a răspuns:

Intrebarea:1)nu se da 2)in orice sticla poti pune lapte 3)nici 1 pentru. ca nu erau m-ati si pisici 4)9 pestii 5)200 pasi

| ralukid a răspuns:

1se poate da jos si eu am mata 2in una sparta30 sunt pisici nu mati4 zece pesti pentru ca pestii nu se ineaca5vrabile zboara

| Ellyna98 a răspuns:

1-la fel cum a urcat
2-in aia cu vin [lol]
3-nu stiu ca nu le prea am cu matematica
4-tot 10 ca nu se ineaca in apa[e si logic]
5-i-ai numarat uh?

| anishoara a răspuns:

1)sare din copac
2)cea sparta
3)0
4)10
5)0

| mihaela_6661 a răspuns:

Ne plac intrebarile si raspuns cel mai korect a raspuns vy6ol3a,pepe

| Elissuca17 a răspuns:

1)alba
2)sparta
3)0
4)pestii nu se inneaca
5)vrabiile nu merg

| Stefan1998 a răspuns:

3) 0

| sorinolty a răspuns:

Am o mare problema cu intrebare 5...la care se dovedeste cat de despepti sunteti...pasarile desi au aripi ele tot mergrolling on the floordar sunte ti prea prostilaughing

| sorinolty a răspuns:

Am o mare problema cu incercarea 5rolling on the floorsunteti prea stupizi la intrebarea aia raspunsul este 200 de pasi pentru ca"vrabiile de si au aripi si zboara, ele totusi merg ":-Jdak vreti intrebari capacana adevarate...va pun eu

| pusic a răspuns:

Sint super

| Viper4IK a răspuns:

O pisica alba se urca intr-un copac.Cum se da jos?
Tot alba
In ce sticla nu poti pune lapte?
In cea sparta...
Intr-un copac sunt 5 pisici. Una se da jos.Cati m-ati mai sunt in copac?
Nici una...Argument:Erau pisici, dar pe urma sa intrebat despre miti.
Intr-un acvariu sunt 10 pesti. Unul se inneaca.Cati pesti au ramas in acvariu?
Pestii nu se ineaca.big grin
O vrabie merge intr-o zi 100 de pasi.Cati pasi va merge vrabia in 2 zile?
Vrabia nu merge ci sare...
P. S Sunt prea ushoare ...ba chiar sun Copilaresti...

| anghelescuionut a răspuns:

1.) sare

| deacalexandra a răspuns:

1---pisicile nu se pot urca in copaci
2---sparta
3---0
4---pestii nu se ineaca in apa
5---vrabia nu merge

| katinkutza a răspuns:

Pisica se va da jos alba, nici una ca ai zis citi, tot 10 pestii nu se ineaca, vrabie tot 100pe zi,

| dveyron a răspuns:

1- Verde.
2- in sticla cu dop. (Inchisa).
3- Mai raman 0.
4- Pesti nu ineaca, Dar daca se ineaca tot 10 raman. happy
5- Vrabie zboara.