| andragrigoras2000 a întrebat:

Am pentru voi niste intrebari capcana:
1. o pisica alba se urca intr-un pom.cum se da jos?
2. o balerina re o rochie cu dungi roz pe fata si cu dungi negre pe spate. ea a inteles ca la spectacol trebuie sa poarte rochia cu dungi roz dar nu a inteles bine.in timpul spectacolului nu stia ce sa faca ca sa intoarca rochia invers. ce ar putea face?
3. o vrbie merge intr-o zi 100 km.cat va merge vrabia in 78 de zile?
4.intr-un acvariu sunt niste pesti.mai bine zis 10.2 se inneaca deoarece nu stiu sa innoate.cati pesti mai raman in acel acvariu?
5. dc nu exista mancare de soareci cu gust de pisici?
6. o femeie are 2 pisici. una neagra alta alba. pisica neagra constata ca femeiei ii este pe plac cea alba. ce ar putea face sai fie si ea pe plac?

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

1) alba
2) se intoarce ...cine s-a dus la un spectacol de balerini?
3) vrabiile merg? eu credeam ca zboara
4).pestii se ineaca?
5).criza asta ...criza
6) se vopseste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Alba laughing
2. Habar n-am
3. Vrabiile nu merg ci sar
4.Pestii nu se pot ineca
5. Soarecii nu mananca pisici, ci invers
6. Sa se vopseasca alba laughing'

Nu cred ca am raspuns corect la toate big grin fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| Mitsa a răspuns:

1.Tot alba
2.Habar n'am.laughing
3.Nu le am cu matematicalaughing
4.Pestii nu se ineaca.
5.Pentru ca soarecii nu mananca pisici?laughing
6.Se vopseste?laughing

| Kazimir a răspuns:

1. teleportandu`se
2, 3,4, 5,6 mi`e lene deja sa raspund la restul happy

| Caricatură a răspuns:

1.Toot alba
2.Pai pe spate ii cu dungi negre...sa stea cu spatelehappy.
3.As vrea sa vad o vrabie care merge...
4.Pestii nu se ineaca...
5.De cand is soarecii animale de casa?
6.Sa-si gaseasca alt stapan.

| andree_5411 a răspuns:

1.o pisica alba se urca intr-un pom.cum se da jos?
de ce au raspuns toti alba?
laughing)

| Shift a răspuns:

1.cum s-a urcat.
2.sta asa cum e si o sa fie singura care iese in evidenta. smug
3. Daca vrabia merge, pestele zboara. straight face
4.Sa-i ierte Dumnezeu pe aia doi. straight face
5.Din acelasi motiv pentru care nu exista mancare de pisici cu gust de caine.
6.Sa imbatraneasca. laughing

| Tweetymrrr a răspuns:

1.Tot albahee hee
2.Se intoarce cu dosu` la publicshame on youurat din partea eismug
3.Aoleu?! Vrabia merge? Nu!happy
4.Nu se ineaca, ei au branhibatting eyelashes
5.Soarecii urasc pisicilephbbbbt
6.Asteapta sa imbatraneasca, sau isi da cu var pe parrdevil

| andragrigoras2000 explică:

Miau placut raspunsurile voastre la doi nici unul nu a nimerit.e corect si ce ati zis voi dar mai e si chestia asta:balerina incearca sa imrovizeze in fata publicului ca si cum ar fi gresit tinuta doar in dans.sau mai ceva:cand incepe prima oara sta cu spatele si se preface ca are de facut un dans cu o vopsea in timpu ala ea isi face repede niste dungi.cam asta.in rest ati nimerit i nafara de unul.acl unul se cheama mufla.

| Doodă a răspuns:

1. Tot albă.
2. Haaabarnam.
3. Vrăbiile nu merg.
4. Nu are cum pentru că peştii se nasc cu înotul.
5. Pentru că şoarecii nu mănâncă pisici.
6. Să se facă şi ea albă.

| MyChemicalRomance a răspuns:

1. la fel cum s-a urcat
2. sa o poarte pur si simplu
3. vrabia nu merge, ea zboara sau topaie( sau chstia cu topaitul e la randunici?laughing)
4.pesti nu se ineaca, deci raman 10
5.ca le-ar minca, caine( scuze cacofonia)laughing
6.sa se vopseasca.in roz love struck

| Simpyy a răspuns:

1.sare din copac
2.o intoarce invers pentru ca nu mai are timp sa mearga pana acasa dupa alta rochiewinking
3.ea zboara nu merge si daca ar fi sa mearga ar merge 7800 de kmwinking
4.raman tot atatia deoarece pestii nu se ineaca
5.pentru. ca soareci urasc pisicilelaughing)
6.sa o omoare pe pisica cea alba apoi sa se vopseasca si ea alba si gatatonguetonguewinking

| Bixx a răspuns:

1:Agatata :->
2:Streapteas
3: E logic ca se afla pe o plantatie de Marijuana...
4:Cati mai vrea pisica :-s
5big grin'aia ca e criza
6: Killareste concurentaa

| ioanabondar a răspuns:

Draga andra, stiu doar ca pisica poate sari sau poate mieuna ca cineva sa o auda si sa o ajute, in rest totul e super capcana.