| Speed99 a întrebat:

Am revenit cu ep. 2 din Hunger Games.

Bun deci m-am decis sa semene mai mult cu filmul si cu cartile, asa ca am pus cate doi intr-o echipa. Alllexa in districtul 3 cu Ani, Smileyesotulmeu etc. in echipa cu Queen, iar Ashadow cu Expert. Deci dupa cum ati vazut, Ashadow nu mai e sponsor, de acum sponsorul districtului 3 e Furculingura. *hihihihihi*

Jocurile pornira.
Expert si-a luat un sac cu ceva mancare (mai exact un sarpe mort), si 7 sageti.
Queen a apucat un arc si 3 sageti + 1 potiune de refacere (in caz ca e pe moarte).
Ani a apucat un sac cu o sabie si mancare (vreo 3 soareci morti si 2 bucati de paine uscata, mda stiu, sunt prea dur )
Alllexa a reusit sa ia doar o potiune de invisibilitate, care dura in jur de 2 minute.
Ashadow un mar, o sabie, si un arc.
Smiley(etc.) a luat doar 2 bucati de carne cruda.

Expert i-a dat lui Ashadow sagetile sale si i-a zis sa se urce intr-un copac. Asa a si facut, apoi, si Expert s-a urcat, dar in in altul.
Ashadow a avut noroc si a nimerit-o pe Alllexa in mana cu o sageata in timp ce ea statea si isi stabilea un plan cu Ani. Alllexa a cazut jos de durere. Ani s-a indreptat spre copacul unde era Ashadow si a inceput sa taie usor cu sabia copacul in care statea el. Pacat, greseala mare, a lasat-o pe partenera sa la necaz. Alllexa incerca din toate puterile sa nu mai planga de durere deoarece o auzeau ceilalti si puteau sa vina si sa o omoare.
-Ho nebuno! a spus Ashadow. Tu nu vezi ca nu reusesti sa tai copacul cu sabia aia?! si ii dadu si ei o sageata in piept, era ultima ei rasulfare. Ani a murit, asa ca a fost descalificata. In districtul 3 a mai ramas doar Alllexa.
In acel timp Smiley(etc.) a inceput sa se certe cu Queen pe resurse. Queen s-a enervat si a parasit-o, a lasat-o singura.
Queen facea 2-3 pasi, si se uita in stanga si in dreapta, iar facea 2-3 pasi, iar se uita, si tot asa pana cand l-a intalnit pe Expert care apucase o caprioara si o manca. El nu era atent, si Queen i-a dat in piept cu sageata.
Cu ultimele puteri, Expert isi lua sabia (Ashadow i-a luat sabia lui Ani, si apoi i-a dat-o lui Expert), si cu ultimele puteri a inceput sa fuga dupa Queen.
Ashadow inca era in copac.
-Hai ma jos si ajuta-ma, am sa mor! il strigara Expert pe Ashadow.
-Acum! a spus Ashadow.
Ashadow a venit foarte rapid si i-a dat o sageata in cap lui Queen. Degeaba avea ea potiunea de vindecare, ca nu mai avea cum sa o bea deoarece, din momentul in care sageata lui Ashadow i-a strapuns capul, a murit. El (Ashadow), cand a vazut ca a murit, i-a luat potiunea si i-a dat-o lui Expert, ca sa se faca din nou bine, dar pe acolo a venit cu o viteza mare si Smiley(etc.) si a luat arcul si sagetile lui Queen apoi a fugit cu tot cu ea (Queen) inapoi in ascunzisul ei. Probabil avea ceva care putea sa o vindece.

Se facuse seara.
Deci, persoanele moarte : Allexa, Ani (Tot districtul 3) si Queen.
Ce lucruri au fiecare persoana pana acum :
-Ashadow = Un arc cu 5 sageti.
-Expert = Si-a mancat tot ce a luat, dar, a m-ai facut rost de carne de caprioara si o potiune de invizibilitate (de la Allexa)
-Smiley(etc) = 1 bucata de carne cruda ( una a mancat-o ), si un arc cu 2 sageti.

Va urma...

8 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

What the mega fu(hapciu)ck?
Cine citește atât?

| Furculingură a răspuns:

Districtul sponsorizat de mine a murit.
Bani aruncaţi pe geam... ăăă... adică îmi va fi dor de ele.
Au fost nişte persoane bune şi alte alea.

| ww2Totenkopf a răspuns:

Tare.
:/
happy
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesant, acum ai stofa si de regizor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uh, Ashadow m-a omorât?!

Câtă neruşinare, o să-l bântui pentru asta.

| ???28 a răspuns:

Smaili,da-le-ntre' picioare! laughing

| Bia001 a răspuns:

Continua

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

O sa le razbun pe fete, sa moara Jean de la Craiova de nu!