| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut undeva intrebarea asta si mi s-a parut chiar amuzanta, asa ca va intreb si eu pe voi laughingDe ce balerinele merg mereu pe varfuri? Nu ar fi mai simplu sa angajeze balerine mai inalte?rolling on the floor

9 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Balerinele merg mereu pe varfuri pentru ca asa e baletul: aproape toate miscarile se fac pe varfuri ca sa se vada mai bine miscarea si fluiditatea dansului.

| cretzufinish a răspuns:

Poi sunt mai multe balerine si cele scunde vor sa le ajunga sau chiar sa le intreacahee hee pe celelalte.

| CosteaVlad a răspuns:

Poate ca balerinele n-au voie sa-si indoaie genunchii atunci cand merg, iar in cazul asta trebuie sa mearga pe varfuri, ca altfel li se zdruncina prea tare creierii-n cap big grin laughing

| costymaximus a răspuns:

Dar de ce crezi ca balerinele merg pe varfuri, ca sa ajunga cu mana la stele? Nu frate, este o dexteritate care se exerseaza din greu, asa cum se exerseaza sarba moldoveneasca sau alte tipuri de dans.

| Cleona a răspuns:

O fi mai simplu, dar ar fi un balet ingrozitor, ca ele sunt gratioase de asta merg pe varfuri, sunt ca si lebedele

| Blanketation a răspuns:

Eu merg mereu pe varfuri de mica, nu de la balet (merg si la balet totusi
) da asa sunt eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au si pantofi cu ceva in varf. doar nu poti sta asa fara niste incaltari speciale.

| madalykuka a răspuns:

Arta smugsmug
ce stii uh laughing
[glm acum sa nu te superi :*]

| BabyLove_7970 a răspuns:

Am facut si eu balet 8 ani si crede`ma ca nu e de gluma cu asta laughing. Nu e atat de usor cum pare mai ales cand te gandesti ca sari si mai aterizezi asa sau tot felul de chestii. Imagineaza`ti cum ar arata una incaltata in bocanci... cum ar fi? laughing