| Deea03 a întrebat:

As avea si eu cateva chestii de spus.

1. De cand a plecat Raluca este un haos total. Stela se ocupa si nu prea de noi.

2. Unii useri care totusi incearca sa mentina cat de cat TPU vor sa plece [nu dau nume ca se stiu si ei si ii stiti si voi]

3. Haideti, va rog, sa incercam sa readucem TPU.

Stiu ca eu nu am acest cont de foarte mult timp, dar mai am un cont care e de la inceputul lui 2010 si stiu ce a fost TPU : Glume bune la categoria T/A; Probleme adevarate la categoria Dragoste si Sex [ laughing ]; Oameni interesati mult mai mult de viata reala de cat de viata virtuala.

Haideti sa facem ceva. Sa nu ignoram totusi aceasta chestie care se intampla.

Si daca vrem sa ne distram aici, haideti chiar sa ne distram nu sa facem glume care nu isi au locul si sa redevenim ce am fost candva.

Sper sa raspunda si acele persoane care as dori sa raspunda. [Daca nu va dau mesaj privat laughing]

21 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

*Îi dau lacrimile și începe să aplaude*

| Bastet a răspuns:

Dar de ce postati asta la T/A? imi vine sa fac glume!*isi ia stupid*

in fine, eu vad TPU ca locul unde mai puteai ajuta pe cineva fara sa ceri ceva inapoi... dar nu e asa:funditele sunt cersite peste tot... din cauza asa imi petrec timpul la T/A, unde tot se cer fundite, dar macar pot sa rad fara sa imi iau 524 "stupizi"

eu vreau TPU cum era inainte de epoca "Si eu pot face comicuri "ca Cretaker" "! si inainte de "il iubesc pe ala/aia", si inainte de "ma casatoresc" (care e moda noua, primul episod a fost amuzant... dar acum...)

si eu nu ma compar cu Cretaker si Mufla...

| JustMeBăi a răspuns:

Eu sincer, abia pe la sfarsitul lui 2010 am intrat si cel putin la Dragoste si Sex erau numa' tarfe d'astea de 10-14, care ziceau ca sunt gravide. La T/A, multi au inceput sa'l imite Cretaker, nu le iesea, si postau niste mazgalituri. Nu stiu ce fel era TPU anii trecuti, dar oricum la fiecare intrebare trebuie' sa vezi unu' cum cerseste o funda...etc.

| Loome a răspuns:

Oke, as avea un plan diabolic.
Dar, ne riscam si noi in proportie de 30%
Trebuie sa ne organizam.
Reportul inca este valabil.
Deci ne folosim de el.
Nu avem nevoie de Raluca sau Stela ca sa fim civilizati.
Avem nevoie de reguli.
Reguli care, daca nu sunt respectate, sa ne organizam sa sarim cu reportul.
Punem fiecare user o intrebare la cate o categorie. Cu regulile clare.
NOI suntem comunitatea TPU. Nu altii. NOI. Noi putem schimba totul. Noi am facut-o asa, noi o reparam. Pentru inceput ar trebui sa facem o grupare de vreo 20-30 de oameni de pe TPU pe mess. Cand gasim o intrebare ciudata, dau mai multi raspuns la intrebare spunand ca va fi reportata. Dupa ce raspunsurile se afiseaza dam mass la toti din grupa de mess speciala pentru asta. O sa fac un cont special pentru asta si o sa va dau parola daca alegeti ca planul sa fie pus in aplicare. In maxim o luna ar trebui sa se invete. Sa se invete sa nu mai posteze la categorii care nu au legatura cu intrebarea. Avem nevoie de la inceput de 20-30 de oameni. apoi pot creste pana la 100. Candva vom dobori pe cei care pun intrebari de doi lei si cersesc funde.
Pentru inceput, sa dati add la innocent_angel. 2010
De acolo, va zic eu mai departe/

| Wilder a răspuns:

Ce ar fi sa se faca un fel de petitie, ca sa se intoarca Raluca, ar merge?

| AliceInMordor a răspuns:

Si eu sunt de parere cu tine/.

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Bv, ai mare dreptate big grin * aplauda* big grin

| Deea03 explică:

@Muflă. multumesc. Sunt mandra ca sunt apreciata mai ales de tine happy

| Deea03 explică:

@FemeiadeServiciuTPUro stiu asta. Si de aceea ma deranjeaza!

Pana la urma totul are un sfarsit, nu? Cred ca aici este sfarsitul TPU!

As plange, dar e doar un site.

Eu sunt o fire foarte emotiva si m-am atasat de TPU [bleah nu vreau sa sune melodramatic laughing ]

Si pur si simplu nu vreau sa se termine aici. Mhn24; Loome; Cretaker; Mufla; Bastet; Ilove si expertii [cativa dintre ei] au ceva anume care te face sa te atasezi si sa te obisnuiesti cu niste chestii. Si nu vreau sa renunt la asta. Si NU voi renunta.

| Deea03 explică:

Inca nu au raspuns toti care as vrea eu sa raspunda... nu e nimic... asteptam pana maine.

| Biby a răspuns:

Buna!
Sunt de acord cu tine.
TPU, a ajuns un haos.
Imi pare rau ca Stela nu se ocupa de noi cum trebuie.Inainte erau intrebari serioase si cu oamenii care chiar au nevoie de ajutor.
TPU, un site foarte bun, s-a transformat intr-un joc de fundite.straight face
Este foarte trist.
Toti cer "fundita, fundita?"
Acum, aici, sunt numai intrebari idioate.
De exemplu:
"Aveti id lui Justin Bieber/Miley Cyrus/Taylor Swift/Selena Gomez/Demi Lovato?"
"M-am masturbat cu o banana, nasc un bananier?"

Cum am mai spun, intrebari stupide.
Putini oamenii mai pun intrebari si raspunsuri serioase, care au nevoie de ajutor.
Uite la intrebarile astea, nimeni nu raspunde.Si la intrebarile stupide vezi vreo 200 de raspunsuri.straight face
Ce caligrafie si ortografie nu mai vorbesc.
Numai analfabeti pe aici.
Mie chiar imi place sa stau pe Tpu.Si nu vreau sa ma las de asta.
Haide-ti sa shimbam TPU intr-un sait cum era pe vreumuri!happy

| Biby a răspuns:

De* scuzati-ma ma grabeam big grin

| Caricatură a răspuns:

*si musca reinvie* Happy Ending! Or not?

| DannyNuIntelegeTPU a răspuns:

Respecthappy.

| haiZI a răspuns:

Oameni interesati mult mai mult de viata reala de cat de viata virtuala intra in contradictie cu Si daca vrem sa ne distram aici, haideti chiar sa ne distram.Problemele delicate irl le rezolvi tinanad cont de ceea ce simti tu ca e bine.Parerile altora si sfaturile primite sunt binevenite pentru cei care intra pe acest site totusi, daca sunt constructive si sunt mai mult un ajutor in a vedea lucrurile si dintr-o alta perspectiva sau a te informa in privinta unui anumit lucru.Pana la urma tu iei decizia finala si felul de a trata problema.pa

| lolly_3072 a răspuns:

Da si mie imi e dor de TPU cu raluca cand la o singura intrebare gaseai cel putin 20 de rasp laughingsi cand nu vedeai numai fufe din astea la 11-12 ani cu romantismele lorstraight faceRaluucccaa te vreem inapoiiiiii>big grin

| Băăă a răspuns:

Toti userii mai vechi vrem asta.Inainte utilizatorii nu cereau fundite la greu, se implicau cu adevarat in problemele altora... dar acum totul e o distractie pentru fundite.TPU nu mai e acelasi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, vezi acest cont? http://www.tpu.ro/utilizator/ifer

Mi-a fost compromis! Cum? E o poveste lungă! Stela stă și-și face manichiura și ține căștile de la mp3 pe urechi bine mersi iar eu vorbesc la pagina de Contact cu pereții! Știi ce soluție mi-a dat? Asta! Să-mi fac alt cont! Cică adresa e-mail nu mai exista în baza de date! E un site infect din punct de vedere tehnic! Când au mai plecat utilizatori buni ai site-ului...au plecat din cauza administrației!

Așa că iată-mă! Și la feminin mai nou, o biată femeie de serviciu! De ce? Că-s nebun și plin de frustrări!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut un cont din 2008, ce frumos era atunci... dar m-am trezit ca nu imi mai au ID-ul in baza de date! M-am saturat de TPU cam doi ani, asa ca mi-am facut un cont nou (acesta). Daca ma trezesc iar fara ID in baza de date, jur ca mai intru pe site-ul asta doar sa ma cac!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul pleacă de la administrație, Deea03. Pentru că permite tot ceea ce se întâmplă pe site în ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*citeste raspunsul Andreei*
ouu ouuu ouuu, Ilove adica eu?
Eu...
ce caut eu prin Cretaker Bastet Mufla Mihnea si care mai sunt?
Ok, ok.
trec peste asta, deci sa revenim.
M-am abtinut da' pana aici, cred ca cine a citit raspunsurile mele si a lui mihnea a inteles ca noi suntem prieteni destul de buni. am ajuns sa ne spunem "frati"
Daca el pleaca plec si eu.
Man, vreau sa spun [i-am spus-o si lui mihnea pe mess] ca baza T/A este : Cretaker, Mufla, Bastet, Kazimir. cine mai era? Ei si inca cativa. ei fac categoria man! daca unu pleaca, piramida se prabuseste pe o parte. Nu admit sa plece vreunu dintre ei si eu sa raman pe site. Daca vreunu din acei useri respectabili de la T/A pleaca, imi fac si eu bagajelele.
Ma opresc aici.

Întrebări recente