| alexxx_3182 a întrebat:

Atzi face compromisuri in viata? vatzi incalca princiile pe care le urmatzi, pentru a obtzine vreun folos?

Răspuns Câştigător
| borsec a răspuns:

Doar pentru familia mea as face compromisuri de orice natura, in rest nu.

9 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Sunt multe scenarii. daca ar fi sa imi ajut familia cu ceva as face aproape orice, as incalca orice!
pentru sora mea nu cred ca ar mai conta princiupiu sau viata...as fi instare sa uit de tot numai sa o stiu ca e bine si fericita!

| anonim a răspuns:

Nu imi plac compromisurile.in viata ma ghidez dupa anumite principii bine determinate si nu imi place sa mi le incalc.

prfml
| prfml a răspuns:

Dau un exemplu, sa spunem ca eu as fi victima nu as suporta ca mama, sotia, copii sa fac vreun compromis iesit din comun pentru mine, asta ar insemna ca m-as iubi mai mult pe mine decat pe ei. Dar daca ar trebui sa fac eu un compromis, as face aproape orice cat tine de familie, mai putin facand rau altor persoane. Cat tine de viata de zi cu zi nu am tradat si nu voi trada increderea nimaniu, indiferent de scop.

mira
| mira a răspuns:

Toata lumea face compromisuri.Important este sa nu fie din cele rusinoase.Nu poti garanta pentru intreaga viata ca nu vei face compromisuri, fiindca totul depinde uneori de conjunctura. Mira

mlm
| mlm a răspuns:

Sincer nu asi face, de obicei cind vreau ceva obtin cu foarte mare usurinta, nu trebuie sa fac compromisuri pentru asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situatie si imprejurari.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Toata lumea face compromisuri, dar depinde de natura lor, nu a-s putea face cuiva rau sa-mi fie mie bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.nimic nu merita sati incalci principiile, daca sunt sanatoase.

| andi a răspuns:

Dar viata e facuta din compromisuri...altfel nu ar merge...eu asa o vad!winking