| Fun@Work a întrebat:

Avem un om mut, acesta vrea sa cumpere o perie de dinti. Cum se exprima?
Incepe sa-i imite vanzatorului ca se spala pe dinti, acesta il intelege si reusesc tranzactia.

Avem un om orb, care vrea sa-si cumpere ochelari de soare, cum se va
exprima?

http://unzambetpezi.blogspot.com/

Răspuns Câştigător
| deea_1980 a răspuns:

Cere ochelari de soare. E orb, nu mut.happy

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

happyhappyhappy E tare faza!
Mersi pentru link... Am ris bine vazind ce e pe acolo.

| marrr a răspuns:

rolling on the floor si eu m-am pacalit

| DeeDee28 a răspuns:

Pai simplu... daca e orb ii va spune vanzatorului ca vrea ochelari de soare...doar nu e mutwinking

| Cσσкiє a răspuns:

Bună dimineaţa, Fun@Work. Păi, cere ochelari, pentru că nu e mut, dar totuşi... nu văd la ce îi trebuie! Poate vrea să`i facă cadou. O zi bună!

P. S Mulţumim pentru link, e foarte drăguţ şi amuzant.

| juniper a răspuns:

Spune cu cuvintele lui, doar nu e mut., totusi cere ochelarii pentru ca orbii au ochii negri si putin incrucisati din cate stiu si nu vrea sa observe nimeni ca e orb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbește ca doar nu e mut, e orb dar dacă e orb pentru ce ii trebuie ochelari de soarethinking ¿

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ღCherryღ de obicei orbii poarta ochelari de soare. N-ai vrea sa te uiti pe strada in ochii unui orb happy
Oricum felicitari pentru raspuns!

| Fun@Work explică:

Hai ca toti ati castigat! premiul se imparte. ne mai auzim la alte intrebari hazlii
PS: va astept pe blog

| BibySweet a răspuns:

Asta chiar e tare laughing pai cred ca arata doua cercuri cu degetul aratataor si cel mic si le pune in jurul ochii, vanzatorul daca e destept stie

Ia stai! Daca e orb la ce ii mai trebuie ochelari de soare? Si ia mai stai! E orb, nu mut! Sa-i spuna din gura! Ce faza, hai ca m-am pacalit ca n-am fost atenta laughing

Întrebări recente