| al9264 a întrebat:

Bă deci am păţit ceva de n-o să uit în veci. Bă eu nu sunt cu religia şi de-astea, pe youtube postez uneori comentarii antireligie, că de, astea îmi sunt părerile. Şi postam mai devreme un răspuns la o tipă foarte religioasă conform comentariului ei legat de nu ştiu ce. Tocmai atunci bate la uşă un preot. Eu terminasem de scris comentariul dar nu dădusem post comment. Mă duc pe hol, vine preotul cu icoana şi aghiasma (să vină, nu am probleme cu asta) şi trece prin fiecare cameră. Intră la mine şi eu aveam comentariul la vedere. Eu stăteam neputiincios pe hol, simţindu-mi chiloţii că se pregătesc de "musafiri". Se uită preotul scurt la ecran, era să îmi cadă faţa. Dar nu stă mult, continuă în alte camere, apoi mă strigă pe nume şi îmi dă o icoană şi pleacă. Ce ziceţi?

7 răspunsuri:
| Geanin a răspuns:

Stai linistit
http://imgur.com/PxU2iWR

| JetBlueJet a răspuns:

E super funny laughing Poti spune in cateva cuvinte ce ai scris in comm-ul ala? (Eih na ...Nu te panica...Cred ca ai vazut si tu ce fac preoţii in ziua de azi, Se dădea si el in spectacol laughing Dar vezi cand te duci sa te spovedesti/impartasesti sa nu fie el laughing

| al9264 explică (pentru JetBlueJet):

Tipa aia zicea ca mantuirea se atinge prin delasarea de viata sociala si ascunsul intr-un munte ca sa nu ai ispite la dispozitie, ca trebuie sa iti tapetezi casa cu pagini din biblie etc. I-am zis ce ar zice un om sanatos la cap, am luat-o cu aiurelile din biblie si i-am demonstrat chestii, toate erau la vedere cand a intrat preotul acolo, iar eu nu puteam sa bag fereastra in bara de start, caci as fi parut suspect. PS: ce dracu sa caut la biserica? Eu am mai multi dinti in gura decat toti cei de acolo la un loc...

| JetBlueJet a răspuns (pentru al9264):

La partea asta semanam... Era un fel de zicala "Daca intru in biserica va cadea pe mine laughing " (gen)

| al9264 explică (pentru JetBlueJet):

Codrin Bradea stie mai bine

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Mama. Nu imi vine sa cred ca ai scapat cu viata laughing)) sa mor eu

| Eroare404 a răspuns:

Preotul te-a iertat de data asta, dar data viitoare daca se mai repeta nu mai scapi. laughing

Întrebări recente