| anonim_4396 a întrebat:

Bulă povesteşte la şcoală bătălia de la Rovine:
- Mamă, să fi văzut ce era acolo! Tunuri, săgeţi, puşti… Mamă, i-au bătut românii pă turci de s-au **** pă ei. Dar după aia i-au bătut turcii pă români de s-au **** pă ei, apoi iar i-au bătut românii pă turci de s-au **** pă ei, şi iar turcii i-au bătut pă români de s-au…
- Bine, bine, mă Bulă, şi cum s-a terminat bătălia?
- Păi, cînd a venit pădurarul şi le-a zis "Ia căraţi-vă, mă, de-aici că mi-aţi împuţit pădurea!".

Răspuns Câştigător
| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Tare laughing

Doamna invatatoare ii intreaba pe copii daca poate cineva sa aduca un tub cu oxigen. BULA spune ca poate el sa aduca.
In ziua urmatoare BULA vine cu butelia la scoala.
Doamna invatatoare il intreaba de unde are butelia.
BULA raspunde ca o are de la bunicu'.
Si ce a zis bunicu'? intreaba invatatoarea
-AAAAAAEEEEEERRRRRR!

In timp ce niste hoti incercau sa deschida usa locuientei lui Bula, unul din ei intreaba in soapta:
-Oare Bula n-o fi cumva acasa
?
La care se aude dinauntru o soapta precipitala:
-Nu-i acasa, puteti intra linstiti.

Bulã se duce la postã sã trimitã o scrisoare
in strãinãtate.
- Par avion
? il intreabã functionara.
Bulã o priveste cu atentie, si apoi rãspunde decis:
- Nu, nu pãreti.

5 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Nu degeaba esti funnyboy...am ras si eu un piclaughing)mersikiss

| NomberOne a răspuns:

Ce e asa amuzant? m-am prins da totusi e c-am seaca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing dragut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faza e ca la Rovine nu cred ca au fost nici tunuri si nici pusti...alea au aparut ceva mai tarziu.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda:p.Cine e Bula
Stefan Cel Mare dna invatatoaretongue.

Va pop:*