| babyangel a întrebat:

Bula propune in sedinta Guvernamentala sa se construiasca apartamentele fara WC-uri. Intrebat cum se vor repartiza aceste locuinte, Bula a explicat: - La parter bagam oltenii ca astia se caca numai dupa casa; - La et. I bagam pensionarii ca astia tot ce fac duc la laborator sa vada cat mai au de trait; - La et. II bagam curvele ca astea se caca toata ziua una in gura altora; - La et. III bagam Politia ca astia baga orice **** la dosar; - La et. IV bagam Justitia ca stie sa faca cacatul praf; Iar daca blocul are mai multe nivele, dela et. V in sus bagam restul populatiei care se caca in politica Guvernului.

Programul "Prima casa" In dorinta de a profita de laudatul program "Prima casa", un cuplu de tineri viziteaza un imobil. Tanara spune admirativ: -Ceea ce imi place mie cel mai mult e ca vad peste tot dulapuri. La care, agentul imobiliar precizeaza jenat: -De fapt astea nu-s dulapuri.Sunt camerele...

Diferenta intre Romania si Somalia - Stiti care e diferenta intre Romania si Somalia? - In Somalia nu se moare si de frig.

Biroul lui D-zeu Intr-o zi moare un om si pentru ca era un credincios, D-zeu il trimite in Rai. La poarta este asteptat de Sf. Petru, care il ia pe scuterul lui cu aripi pentru a-i arata Raiul. Trec ei prin mai multe zone ale gradinii Raiului, pana cand ajung intr-o zona plina de ceasuri. Mortul intreaba: - Sf. Petru, de ce sunt atatea ceasuri aici? - Aaaaaaa, ceasurile astea? Pai fiecare tara are ceasul ei, iar in functie de cat de mult mint parlamentarii, se misca limbile la ceas. - Am inteles, spune mortul... Dar, ceasul Romaniei unde este? - Ceasul Romaniei este la D-zeu in birou pe post de ventilator!

- Soldat, daca ajungem intr-o localitate unde fantanile sunt infectate, ce facem? - Bem bere, sa traiti!

3 răspunsuri:
| selef a răspuns:

Foarte bune de retinut.

| nellyneliana a răspuns:

Super toate, mai ales penultimulrolling on the floor...

| PauLa.M a răspuns:

Ultimele 2 sunt tari rau rolling on the floor)