| LaMLaMlaMa a întrebat:

pe sora mea de trei ani o cheama diana.eu am inventat porecla didi.acum toti o striga asa. ce sa fac? cand o intreb cum o cheama la prenume ea imi zice ca o cheama didi.cum pot sa o dezvat ca sa nu mai zica didi si sa zica ca oamenii diana?

Răspuns Câştigător
| DeeDee28 a răspuns:

Pai in primul rand nu ii mai spune didi. Strig-o doar diana. Asa cum oamenii s-au obisnuit cu porecla de didi se vor obisnui din nou sa ii spuna diana.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

E asa mare problema? Chiar nu iti place cum suna Didi? Mie imi place foarte mult.
Strig-o din nou pe nume si cere acest lucru si celorlalti care o cheama cu Didi. Asa se va dezvata. Insa ii va lua ceva timp.

| LaMLaMlaMa explică:

Cristi202, cati ani ai?

| Clauditza a răspuns:

Pai nu o mai striga asa strig-o diana. Ce e asa de greu?

Răspuns utilizator avertizat
| Ralluxd a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa o strigi pe numele ei intreg, chiar daca se va acomoda cu acesta schimbare foarte greu. Ii mai poti spune sa repete ''pe mine ma cheama Diana''' si poate asa va mergewinking! Sper ca ti-am fost de folos!