| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost cea mai comica faza a voastra?

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In autobuz. (se pare ca mijloacele de transport in comun sunt nesecate izvoare de situatii comice).
Era super-aglomerat. Eu, in picioare, pe la mijlocul autobuzului. Am 1, 78m plus tocurile, bateam spre 1, 82m.
Din spate, tot tipa unu' ca sa inaintam. La un moment dat, exasperata, ii spun: ridica-te, dom'le de pe scaun si vezi daca ai pe unde sa inaintezi.Si, m-am intors cumva, sa-i fac loc.
Era un tip la vreo 1, 60m...in picioare.Inota, saracu' prin multime. Cred ca nu putea nici macar sa respire, ca ne nimerisem in jurul lui, tot din astia bine crescuti.

| juniper a răspuns:

Ploua afara cand eu si tata am mers in spatele blocului sa-si repare masina si cum parul meu era murdar am vazut o crapatura intr-o teava in care curgea apa de la ploaie si eu am inceput sa ma spal pe cap... tata nici n-a observat, inca un motiv pentru care mama si tata au divortat, trebuia sa aiba grija de mine.

| madalicious a răspuns:

Cea mai comica faza a mea a fost cand eram la tara.Verisoaramea si cu mine ne imbatasem si eu eram ametita pana peste masura iar varmea sufla in nasul mamei si matusiilaughing) si cum eram eu ametita uitasem ca trebuie sa cobor cele 2 scari si am tras o tranta cu nasul chiar in masina lui varmiu pe unde se baga benzinalaughing

| Kidu a răspuns:

Pai ieseam de la scoala si ma duceam la magazin in fuga, grabita, sa-mi iau clementine.
In fuga mea disperata cum eram sa ajung mai repede la magazin impreuna cu prietena mea m-am dezechilibrat pe scarile de la iesirea din curtea scolii si m-am invartit de vreo 5 ori[am rupt o oglinda de la o masina.prietena mea s-a oprit s-o aranjeze ] cam vreo 10 metri pana s-a intamplat inevitabilul :am cazut direct in fund, iar in tot acest timp, 2 tipi imi urmarisera toate miscarile pana la cazaturalaughing
P. S:bine ca nu era niciun elev prin curtea scolii sa ma fi vazutstraight face
la tine care a fost cea mai "comica" faza?hee hee

| vladutz00 a răspuns:

Io am patit la scoala big grin. A trebuit sa mergem la sala de sport, in cealalta parte a scolii si am fost pe unde mergeau profesorii (ca neo spus diriga) si o zbierat un prof la noi:-De ce mergeti pe aici? -Nea spus doamna diriginta, am raspuns eu si inca trei copii. -Pai cum asa? intreaba proful? -Simplu si cu grija am raspuns un sfert de clasa si am luat-o la fuga. big grin sper sa va amuze

| ForeignO a răspuns:

Doamne... i s-a intamplat unui coleg de'al meu. In ora de frenceza un coleg a iesit la tabla sa scrie o porpozitielaughing Si nu stiu dar s-a aplecat sa ia o creta de pe jos si i'au pocnit pantaloniilaughing

Tot asa i s-a mai intamplat odata... De sf de clasa a 4a Eram la padure si si se jucau Ratele si Vanatorii dar el nu a vazut ca era o canalizare...laughing a facut cativa pasi in spate si, nevazand canalizarea a picat cu piciorul stang in ealaughing A fost foarte amuzant!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte bine crescuta, cu bun simt (mama ma teroriza cu exemple ), intr-o zi urc in tramvai, un domn mic de statura si negricios ma da jos de pe scara sa urce el primul, pe urma tot el imi spune, "capro nu vedeai ca urc ", la care eu raspund linistita "capra este mama dumneavoastra ". Tramvaiul era plin de colegi care erau pe jos de ras.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-a sarit bateria la tel si, intirziind pe drum, nu mai stiam cit e ceasul.Am intrebat o domnisoara cit era ceasul si in timp ce-mi raspundea suna si tel meu in buzunar...

| mikys a răspuns:

Eram acasa cu prietenul meu, cu cea mai buna prietena si inca un prieten care imi rezolva niste probleme la calculator.La un momentdat baiatul care imi repara calculatorul imi spune ca vrea sa mearga la toaleta, iar ei fara sa-mi dau seama de ce spun intreb:"DE CE?"rolling on the floor