| LucianGabriel a întrebat:

Care este asemanarea dintre o moasa si o pisica?

R.: amandoua pandesc la gaura.
(am raspuns tot eu din cauza ca poate sunt persoane care nu stiu raspunsul sau nu stiu cum sa urmareasca intrebarea) daca mai aveti si alte raspunsuri, puteti sa le postati.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Mariana,
happy
Extrem de frumos raspunsul, privit dintr-o alta perspectiva, asa cum ai aratat tu...

mariana
| mariana a răspuns:

Tu ai spus asemenarea, eu voi remarca diferenta. Moasa sta si asteapta o noua viata, iar pisica asteapta o fiinta vie (soricelul cu pricina), pe care apoi o mananca. Diferenta este ca intre viata si moarte.

Întrebări recente