| MikyMihaela100 a întrebat:

Care este cel mai amuzant banc pe care-l stiti? Funda big grin

6 răspunsuri:
| giuly a răspuns:

Un om mergea pe-un cal si din senin cade. De ce? S-a terminat calul.

aaahhhahahaaahahaaaa straight face

| AnneMarri a răspuns:

1) A murit Gheorghe şi merge-n Rai unde aşteptă să-i vină rândul. Stând el acolo, vede mai multe ceasuri, aşa că-l întrebă pe Sfântu Petru:
- Sfinte Petre, ce-s cu atâtea ceasuri aici?
- Păi fiecare om are un ceas şi de fiecare dată când omul minte, manoşul arată c-a trecut o secundă.
- Şi ceasul ăla care-i la ora 12 al cui e? (Gheorghe)
- E al unui bebeluş sărăcu-i nou-născut şi n-a minţit încă. (Sfântu Petru)
Stă Gheorghe umpic şi întreabă:
- Da' ceasul lui Emil Boc unde-i?
- Oo-i în camera lui Isus, îl ţine pe post de ventilator. (Sfântul Petru)
2) A mers Gheorghe-n Bucureşti cu bicicleta şi si-o pune lângă Casa Palatului şi se uită pe acolo.
Din curte, un paznic îi zice:
- Măi bade, i-aţi bicicleta de acolo că trebui să vină preşedintele, vice-preşedinntele şi consilierul.
La care Gheorghe:
- No las că nu-i bai, că i-am pus lăcat.
3) Într-o vară trebuia să stea un ţigan, un român şi un spaniol într-un coteţ cu un porc.
Primul care intră-i spaniolul. Intră el, stă o săptămână, stă două săptămâni, dae până la urmă nu mai rezistă şi iese afară şi zice:
- Vai, ce pute porcul!
Al doilea care intră-i românul. Intră el stă o lună, stă două luni, dar nu mai rezistă nici el şi iese afară şi zice:
- Vai, ce pute porcul!
Apoi intră şi ţiganul. Stă el 6 luni, stă un an, dar după un an iese porcul afară şi zice:
- Vai, ce pute ţiganul!
4) Două bătrâne merg într-un parc. O bătrână avea un nepot, iar o bătrână avea o nepoată.
Când ajung în parc, se aşează pe o bancă, iar fata strănută.
Baiatul:
- Sănătate!
Bătrâna care avea nepoata zice către bătrâna care avea nepotul:
- Ce nepoţel educat ai.
Fetiţa strănuă din nou, la care băiatul iarăşi:
- Sănătate!
Bătrâna din nou:
- Ce nepoţel educat ai!
Fata strănută a treia oară, la care băiatu-i zice:
- Ai răcit, curvă mică!
5) Un hoţ a intrat într-o casă, face 2 paşi şi aude o voce:
- Isus te priveşte.
Mai face 2 paşi şi aude din nou:
- Isus te priveşte.
Mai face încă 2 paşi, aprinde becul şi vede un papagal, apoi zice:
- Cine dracu-i aşa de prost să-i pună numele „Isus" unui papagal?!
Papagalul răspunde:
- Nu, io-s Sfântu Petru. Buldog este Isus.
6. Bulă la şcoală.
Învăţătoarea:
- Bulă, la ce timp este „sunt frumoasă"?
- Trecut, doamna învăţătoare!

| Monoportocalioză a răspuns:

Stii care`i cel mai amuzant banc din lumee?
DOP rolling on the floorlaughingrolling on the floor

| Anonima568 a răspuns:

1) Ghio si Piranda in piata.
Piranda:
- Tigane da-mi bani sa-mi iau un portjartier!
- Ce e ala fa un portjartier?
- Las' ca vezi tu acasa.
Tiganca vine acasa iar Ghio ii spune:
- Arata fa si mie portjartierul!
Cand tiganul vede portjartierul face stop cardiac si moare!
Piranda fuge la tacsu zicandu-i:
- Tata a murit tiganu!
- De ce?
Pai i-am aratat portjartierul.
- Arata-mi-l si mie fa!
El pateste la fel ca tiganul si moare.
Piranda fuge la masa si-i zice cauza mortii tiganului si tatalui.
Tiganca stiind ce-i ala portjartier ii zice sa il arate si ei!
Dupa ce il vede ii spune:
- Fa piranda ca proasta mai esti, portjartierul
se prinde de ciorapi si nu de buzele p*z*ii!
2)la scoala bula este intrebat de profesoara ce inseamna cuv penis, la care el raspunde ca nu stie. profesoara ii spune sa se duca acasa si sa ii intrebe pe parinti. acasa bula se duce la maica-sa si o intreaba : mama ce este ala un penis la care maica-sa ii spune ca nu stie. apoi se duce la taica-su si il intreaba la fel, la care taica-su ii spune sa ia ceva de pe masa si sa spuna ca este un penis. bula alege o lamaie si se duce a doua zi la scoala. profesoara il intreba : bula sti ce este ala un penis? da, vreti sa vi-l arat? nu bula mai incolo! peste vreo 2 ore profesoara ii spune: hai arata-mi ce vroiai sa imi arati. nu mai pot doamna profesoara. de ce? pai i-a fost rau la o colega si i-am dat sa suga.
3)Bula il intreaba intr-o zi pe taica-sau cum se fac copiii:
-pai daca vrei sa vezi, uita-te diseara la ora 10 pe gaura cheii si vezi cum tata iti face tie un fratior.
Bula se uita pe gaura cheii, unde taica-sau peste ma-sa :"baiat! baiat!"...si dupa 9 luni iese un baiat.
se intampla acelasi lucru:
-mai bulisor, fii atent cum iti face tati acum si o surioara.
Bula se uita iar pe gaura cheii si il vede pe taica-sau:" fata! fata!", dupa 9 luni iese o fetita frumoasa, frumoasa
Venind apoi taica-su lui bula acasa de la servici, il gaseste pe bula peste ma-sa : " lap-top! lap-top! "
4)Intr-o zi mama alinutei era goala in fata unei oglinzi mangainduse spunand : vaiii ce frumoasa sunt, ce as vrea un barbat. dupa cateva minute apare un barbat. A doua zi tot asa s-a intamplat. dar cand vine mama alinutei de la acel barbat o gaseste pe alinuta goala in fata oglinzii spunand : vaii da ce frumoasa sunt, si as vrea o bicicleta laughing)

| Aleexaandra a răspuns:

Cele mai amuzantE tongue:
Bula la scoala :
D-na invatatoare pune urmatoarea intrebare : Care este cel mai rapid lucru din lume? "
Ionel raspunde :
-Eu cred ca cel mai rapid lucru din lume este gandul deoarece gandula poate " zbura " si te poti gandi la orice vrei ca si cum ai fi acolo...
-Bravo, Ionel! Ai un 10!
Maria raspunde :
- Eu cred ca cel mai rapid lucru din lume este lumina pentru ca tocmai de la soare lumina strabate cosmosul si...
-Bravo, Maria! Ai un 10!
Bula raspunde :
-Eu cred ca cel mai rapid lucru e diareeea pentru ca nu am apucat nici sa ma gandesc nici sa aprind lumina ca am facut pe mine.

Chuck Norris si-a luat extra-optiunea 1500 minute in retea si le-a terminat de vorbit intr-o ora.

-Un cuplu trece prin fata unei cofetarii:
- Mmmmm ce bine miroase, spune ea.
- Daca vrei mai trecem o data.

Mama avea un amant, fiul voia sa afle ce se intampla cand mama intra in dormitor cu amantul asa ca se ascunde in shifonier. Pleaca tatal, vine amantul, se pune pe treaba fara sa stie ca ala micu` este in shifonier. Dupa un timp apare sotzul acasa si nevasta il baga pe amant in dulap unde era ascuns si copilul. Copilul ii spune amantului:
-E intunetric aici!
-Da, intr-adevar e intuneric.
-Si am o minge de baseball de vanzare!
-Si ce daca?
-Tata e afara!
-Bine! Cat vrei pe ea?
-200$!
-Cam mult!
-Tata-i afara!
Ii da banii si peste o saptamana aceeashi poveste
copilul:
-E intuneric aici!
-Da intr-adevar.
-Si am o manu stiua de baseball de vanzare!
-Si cat vrei pe ea?
-500$
-Cam mult
-Tata-i afara!
Peste o saptamana tatal vine sa joace si el un baseball cu fiul iar acesta ii zice:
-Pai stii ca nu mai am nici minge nici manu stiua ca le-am vandut!
-Pe cat? intreaba tatal
-Pe 700$
-Vai! ai pacatuit, ai jefuit saracu` om, du-te si spovedeshte-te!
La spovedanie copilul zice:
E INTUNERIC AICI!
La care preotul:
VAI DE MINE IAR INCEPE...

| AnyAnA99 a răspuns:

am 3 bancuri bune:
~ - Bunicule, cine a inegrit marea neagra?
-Alta intrebare mai interesanta n-ai gasit?
-Ai dreptate bbunicule.Atunci spune, cine a omorat marea moarta?

~pe scara blocului locuiau 2 familii popescu.Sotul uneia din dnele Popescu murise de curand, iar sotul celeilalte plecase la mare 3 saptamani.Acesta trimite acasa o telegrama ce ajunge din greseala la vaduva popescu.In ea scria:Am ajuns cu bine, insa nu e ce ma asteptam, si aici este o caldura de iad.

~Un ardelean e oprit de un politist, care-i spune:
-Dati-mi va rog numele si prenumele dumneavoastra.
-Ai innebunit? Si pe urma cum ma mai numesc?