| Frunziix3 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele statului in ultima banca? Dar in prima banca? happy

17 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Apăi, mie-mi place în penultima.
Avantaje... îmi place.

| Nanami利 a răspuns:

In prima banca nu poti sa copiezi, dar vezi mai bine.
In ultima banca e invers(si poti si sa vorbesti sau sa te joci pe telefon fara sa te vada)

| zurick a răspuns:

Am stat in prima banca anul trecut
Pai vezi toate notele, dar profu te ocheste repede

| Ashadow a răspuns:

In ultima banca esti langa cuier, deci si langa buzunarelele gecutelor colegutilor.
*hihihi*
In prima banca nu-ti cere nimeni de copiat (DA! pentru ca stateam in prima banca nu-mi cerea nimeni, nu de altceva...)

| Crucified a răspuns:

Sunt singura de aici căreia îi place să stea în ultima bancă nu pentru faptul că beneficiez de copiat? laughing

| W3R4 a răspuns:

Avantaj: Faci caterinca cu "vecinii" cât vrei, copiezi de rupi...
Dezavantaj:...în stilul ăsta, vei rămâne repetent, crede-mă, şi eu am fost în aceeaşi situaţie în a 8-a, doar pentru simplul fapt că am stat în ultima bancă. laughing

| ww2Totenkopf a răspuns:

In ultima banca se copiaza in masa, dar nu poti sa te concetrezi la profesori.In prima banca nu poti copia, dar te poti concentra la profesori.
PS-Eu stau in a-2-a banca acum.

| LordBolton a răspuns:

Avantaje: poti copia, si sa discutii cu colegii de langa tine
dezavantaje: nu prea vezi la tabla, va da exercitii grele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Statul in cur

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Poi in prima banca
Avantaje : Vezi ce scrie la tabla,uneori mai scapi sau esti amanat de la raspuns pentru ca in general profesoru daca nu te agiti te trece cu vedere,auzi mai bine ce zice,la recitat poezii, citit, scapi prima, nu trebuie sa mergi atata pana la banca.

Dezavantaje:Nu ai pe nimeni in fata si orice miscare se observa, uneori esti prima la raspuns, si cam atat.

P.S. Eu ca 99% de aici stau in banca a doua randu geam partea dinspre geam deci ma rezem de perete etc big grin Am pozitie super comoda si am toata banca pentru mine big grin

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Eu una stau in a 2-a si copiez mai bine ca aia din ultimile 2 bancilaughing

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Hei, B.A! Pai un avantaj la statul in fata este ca iesi la tabla la exercitii mai usoare, daca proful vrea rezolvarea pe randuri (la a. primul din banca 1, la b. al doilea din banca 1, la c. primul din banca a doua etc)... Acum depinde si de unde incepe el (de la geam, perete sau mijloc). Un dezavantaj e ca nu prea poti vorbi in orele neimportante, ca te vad profesorii big grin (eu nu prea vorbesc, dar poate ca tu da).
Avantajul la statul in ultima banca este ca aici poti vorbi mai mult in orele neimportante (bineinteles, sa nu te parasca colegii ca apoi te alegi un un 4 in catalog happy ).
Dezavantaj e ca iesi la exercitii mai grele (bine, acum depinde si de ele; la noi un exercitiu incepe cu cele mai usoare puncte si tot creste pana cand sunt unele groaznic de grele.
Eu stau in a doua banca de la geam big grin. Sper ca te-am ajutat! Apropo, in ce clasa ai intrat?

| Frunziix3 explică (pentru RoboțelulAndroidDinTelefon):

In a V-a. big grin
Mneaah. Nici eu nu prea vorbesc. Sunt cuminte la scoala... happy

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns (pentru Frunziix3):

Eu in a VII-a.

| Killeramaster a răspuns:

Păi.
În prima bancă vezi mai bine la tablă, nu poți copia laughing). Scapi mai repede de la exerciții.
În ultima bancă nu poți vedea chiar așa bine, scapi și ultimul la exerciții la tablă. Poți copia laughing). Poți vorbi, juca la telefon blablabla. :3
Eu stau în a 2 a de la geam.

| Dippa a răspuns:

În ultima bancă nu prea te văd profesorii când râzi sau când nu eşti atent.Dar nu prea vezi bine la tablă.
În prima bancă nu poţi copialaughing dar eşti mai atent la ce se predă (cel puţin eu)
Eu stau în a doua bancă de la geam happy