| JetBlueJet a întrebat:

Cati dintre voi stiati de faza cu :
1) PrtSc SysRq
2)Intri in Paint
3)Dai Ctrl V
4)Salvezi si iese screanshot
big grin?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Butonul Print Screen a aparut inca din perioada MSDOS-ului si a interfetei grafice Norton Commander avand rolul de copiere a bufferului de memorie si printarea lui prin portul LPT1. O data cu aparitia "Paint-ului" n-a mai fost necesara printarea pentru ca se salveaza pe HDD. Am invatat de folosirea butonului prin anii '90.

| LoveSleep a răspuns:

Habar n-aveam :O

| RainmakerX a răspuns:

Hehehe,eu fac screenshot-urile cu advanced system care. Nu am nevoie de paint ^w^

| R0R0 a răspuns:

Eu stiam

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Eu stiu alta faza.
Descarc snipping tool, instalez, deschid, apas Alt+PrtSc SysRq si gata.Nu imi place paint, folosesc Gimp.

| Gonrax a răspuns:

Nu prea le ai cu calculatorul.
Acum apasă Ctrl+W.

| JetBlueJet explică (pentru Gonrax):

Faza e ca pana acum nu aveam nevoie de screanshot happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum incearca CTRL+Alt+Sageata in jos.

| JetBlueJet explică (pentru anonim_4396):

Ce tare big grin Stiam de asta doar ca o faceam alt fel

Întrebări recente