| BlackAngel23 a întrebat:

Ce inseamna a fi misogin? am cautat p net dar n-am prea inteles din ce scria acolo

8 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Daca eu zic ca-ti raportez acum intrebarea, si as putea s-o fac ca am de ce...as putea fi considerat de tine misogin! tongue

| NobodyHeree a răspuns:

Misogin=prost, bagacios, fraier, tampit, idiot...
Ia-o cum vrei kiss

| Miuriel a răspuns:

Acest cuvant se refera la barbati. Misogin inseamna sa fii impotriva femeilor, adica sa crezi ca barbatii sunt superiori si ca femeile nu trebuie si nici nu sunt egale cu barbatii(acest lucru fiind total neadevarat, chiar femeile fiind superioare). Misoginii cred ca femeile nu pot ajunge de exemplu: presedinte, lucratoare in mina sau sa lucreze la masini, etc.Aceasta e parerea lor, sper ca te-am ajutat!

| Miuriel a răspuns:

@watchmen in privinta fortei barbatii sunt superiori, dar daca nu ar fi persoanele de sex feminin nu ar mai exista barbatii, sa convins!

| Miuriel a răspuns:

Sa fi* pardon

| A12NDRA a răspuns:

Misogin se numeste un barbat care uraste femeile, care isi exprima o ura fata de ele.Si care evita a sta in preajma lor.
Sper ca te-am lamurit.

| ionut1980 a răspuns:

Barbat care uraste femeile. Ce e atat de greu de inteles? http://dexonline.ro/definitie/misogin

| watchmen a răspuns:

@AlecsAndrA tu chiar ai dat dovada de superioritate;)
A fi misogin e cam prost inteles de femei, adica unii barbati mai protectori fata de femei sunt considerati misogini.
Ceva ce pot sa citeasca feministele convinse
http://www.descopera.ro/......fie-femeie
btw... in ce priveste forta fizica barbatul e superior(natura iubeste barbatii) iar in privinta IQ s-ar putea ca natura sa iti mentina preferintele, dar de asta nu sunt sigur:D