| Gizăz a întrebat:

Ce părere aveţi despre manele?

Răspuns Câştigător
| Anecherry a răspuns:

Nu ascult, si nici nu am nimic cu ele sau cu persoanele care asculta, decat in cazul in care imi sunt bagate pe gat. atunci arunc si cu jigniri, dar nu prea e cazul.

15 răspunsuri:
| AndutzaAndu a răspuns:

O părere foarte proastă.
Nu ascult manele deloc.

| Roby67 a răspuns:

Mie nu imi plac.

| DeeDee28 a răspuns:

Mie personal imi plac unele. Ascult mai rar dar nu ma deranjeaza...intr-adevar, sunt unele de-a dreptul enervante, insa nu toate happy

| Ana213 a răspuns:

Ce parere sa am... nu am treaba cu ele in sensul ca nu ascul, si nu cataloghez oamenii care asculta manele ca fiind niste ciudati, muzica indiferent care ar fi ea e doar muzica;

In schimb ma dezgusta minciuniile si prietenii falsi.

| kiss1 a răspuns:

Chestia e ca multor persoane nu le plac manele, da, intr-adevar nu sunt cele mai frumoase melodii, sau cele mai deosebite, dar sa fim seriosi, sunt persoane care asculta si nu ar trebui tratate altfel, sunt persoane obisnuite, dar care gandesc altfel, se manifesta altfel fata de noi ascultind manele, intelegi? Personal nu askult, dar(repet)nu am nimic cu ele si te-as sfatui ca nici tu sa nu ai...

| c0rn3l1uss a răspuns:

Manele = virus purtat de undele sonore care ataca creierul si da halucinatii de grandomanie. Se transmite prin telefoane mobile si discoteci de cartier sau din gura in gura. Pacientii manifesta o crestere a valorii (in ochii lor efect invers in ochii altora) o crestere a greutatii datorata aurului fals de la gat hainele lor devin lucioase si albe cu inscriptii gen "harrison" sau "cortez" iar pantofii se lungesc inexplicabil.

| simf a răspuns:

Sunt un produs turcesc datand de ceva sute de ani, in romania au fost aduse de mai bine de un secol. au capatat notorietate in a doua jumatate a anilor 90. ritmul simplu si usor de fredonat care ofera posibilitatea unor dansuri languroase pana la limita indecentei, versurile extrem de accesibile au facut manelele accesibile unui public larg, in mare parte needucat sau putin educat. fie ca ne place sau nu, manelele sunt si ele o subcultura care se adreseaza unei mase largi. pentru mine, maneaua e incapatanarea romanilor de a ramane in balcani, refuzand sa fie in europa.

| Gabyy_8657 a răspuns:

Nu imi plac.

| TPUaLuatoRazna a răspuns:

Nu inteleg de ce exista

| BoomBoomToxic a răspuns:

Manele infecte! manele sunt cantate de rromi cocalari si tampiti! i hate manele!

| vivi_5803 a răspuns:

Am o parere proasta, deoarece ascultandu-le dam impresia de oameni fara cultura.Sunt si a tiganilor, unu la mana iar 2 au 2-3 versuri diferite in rest canta acelasi lucru de 10 ori.naspa

| Ingerul_4184 a răspuns:

Consider ca gusturile nu se discutabig grin.sunt persoane carora le plac anumite genuri de muzica iar noua nu, asta nu inseamna ca trebuie sa le dam in caphee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ascult manele, pentru ca nu-mi plac.

| geocu a răspuns:

Nu comentez

| euinsumi a răspuns:

MANÉLĂ, manele, s. f. Piesă de lemn brut, cu lungime variind după întrebuinţări, folosită mai ales în construcţii. – Din it. manella.

Ce parere sa am.manelele bune fac casa rezistenta