| Lαrisα a întrebat:

Ce rost are expresia "mai uşor de spus decât de făcut"? Oare este ceva care să fie mai uşor de făcut decât de spus?

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ori esti p-----a ori te faci! big grin

| kar1GaNNN a răspuns:

E mai usor sa mergi la Scoala decat sa spui SCOALA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uite:
Iti place de unu', dar e greu sa ii spui.

| Fernando9Torres a răspuns:

Si eu stiu cateva proverbe:
*Inteligenţa are limite, prostia nu.*
*"Nu râdeți de proști, fiindcă își vor închipui că au umor.*
*Unde dragoste nu e…e doar sex!*
*Când o să mor, aș vrea să se întâmple totul cât mai liniștit ca la bunicul meu, în somn -- nu țipând ca pasagerii din mașina lui.*

| AtsukoKure a răspuns:

Iti place o colega de clasa si simti ca sentimentu e reciproc dar iti e frica sa ii spui ca sa nu strici prietenia sau de frica sa nu fi refuzat.

| unprietenaproape a răspuns:

Nu are nici un rost. asta e de la sine inteles.
(ciclopentanperhidrofenantren sper ca am scris bine)

| Snowal15lea a răspuns:

Copii is usor de facut dar greu de intretinut

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Eu respir e usor sa respir dar e greu sa iti zic cum

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Da,cred ca exista s lucruri care sa fie mai usor de facut decat de spus.Si expresia are rolul ei, intr-o mare parte e adevarata.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!