| Psihiatra a întrebat:

Cine stie ce inseamna p112 primeshte fundita...tongue

Răspuns Câştigător
| Sorinna a răspuns:

Daca este vorba despre messenger, am auzit de p911 care inseamna "alerta, vin parintii". p112 ar putea fi asemanator cu p911.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Iata o traducere aproximativa de pe net:
DX P112 este un computer de bord singur construit în jurul cipului Z80182 procesor Zilog. Rularea de obicei la 16MHz şi abordarea de până la 1MB de RAM, P112 face un microcontroler bord excelent şi a sistemului de dezvoltare. În plus, aceasta are un Flash ROM 32KB, în timp real, ceas cu baterie de rezervă, serial şi paralel porturi şi interfaţa floppy-disc. Bord poate rula o varietate de sisteme de operare, inclusiv CP / M, MP / M şi o serie de sisteme de operare în timp real.

| Psihiatra explică:

Nee... Voiam sa zic la messtongue E ceva gen DnD

| cerculetezburatoare a răspuns:

Nu stiu thinking presupun ca nu are nicio legatura cu raspunsul pe care o sa-l dau:
P112 thinking pai nu stiu thinking Politia- 112 sau Pompierii-112 laughing

| RikarDo a răspuns:

P112 probabil ca e ceva inventat de romani de la p991 care inseamna parrent alert.

| pacalici a răspuns:

Pazea vin mascati

Întrebări recente