| Bishop a întrebat:

Cu ce se trateaza frica de injectii? Ce zic eu frica... GROAZA!

Răspuns Câştigător
| AndutzaAndu a răspuns:

Off, ti-e frica de o amarata de injectie?straight faceEste ca si cum ti-ai atinge pielea cu un varf de creion f ascutit. Nu e mare lucru, pentru Dumnezeu, dureaza doar o secunda sau cateva secunde, pe cand sa te doara deja e gata injectia big grin. Nu stiu cum sa te ajut... poate... ganndeste-te la altceva in momentul canf iti face injectie big grin. Bafta.

11 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

La cate injectii am facut eu in viata mea. laughing

Frica de injectii se trateaza, din cate mi-am dat eu seama,
facand cat mai multe injectii laughing

serios... deci am si prins ideea la un moment dat :
penicilina, doare doar atc cand ti`o face. Da` apoi nu mai simti nimic.

moldamin te doare C**u` cateva zile dupahee hee [ scuza`ti vocabularuhee hee ]
De obicei la moldamin, dupa ce le faceam, dadeam cateva ture prin casa, asa nu prea ma mai durea urmatoarele zile [injectia se raspandea mai repede in organism, cred ]

Prefer injectii decat pastile, asa stiu ca imi trece sigur straight face

| viatadecacatt a răspuns:

Mie imi e mai frica decat iti e tie, am facut si eu injectii cand eram mica, din cate mi-a spus mama.
Trateaz-o cu putina tuica, vin, bere, merge!
Glumeam. evita-le ia orice alt tratament in afara de treaba cu injectiile, daca totusi esti nevoit sa le faci, Dumnezeu cu mila

| Matusha a răspuns:

In copilarie lesinam la fiecare injectie facuta. in tinerete am facut peste 400 de injectii intr-un singur an, acum injectiile fac parte din rutina. frica de injectii se trateaza cu timpul.

| adryano05 a răspuns:

Cu injectii care nu dor? big grin

| clady_5716 a răspuns:

Gandeste-te la o vacanta linistitoare! Si nici nu o sa simti acul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste iarba inainte de injectie, o sa razi cand vezi acul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe principiul cui pe cui se scoate, va trebui sa faci injectii, si vei intelege ca sunt doar niste injectii, nu un prilej de groaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram copil ma temeam si eu, dar am invatat cum sa fac sa nu imi fie teama:ma uit pur si simplu direct la ac si strang din dinti, si la ora actuala nu mai bag in seama teama, doar la dentsit am probleme din cauza anesteziei, inca ma tem, dar totul este sa iti zici:nu patesc nimic si este necesar!

| HappyPills a răspuns:

Psiholog?

| Anghelocek a răspuns:

Si mie mii frica de mor cu toate ca sunt asistenta medicala mai ales cind e vorba de cele intramusculare si uleioase dar n-am de ales sanatatea e pe prim plan si cere jertfe

| 10c12i a răspuns:

Inchide ochii si gandeste-te la cel mai mare vis al tau

Întrebări recente