| Digital112 a întrebat:

Cum devin Cavaler Teuton?

7 răspunsuri:
| suităr a răspuns:

E secret de stat.

| AirănMeidăn a răspuns:

Scuze, dar nu-ti pot spune. E o auto-initire, care consta intr-un ritual care nu e conceput pentru oricine. Trebuie sa treci niste probe mai intai.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu mai poţi deveni.

| Mayar a răspuns:

E foarte simplu : Te intorci in secolul al XII-lea, iei legatura cu Papa Inocentiu al III-lea, ii spui ca vrei sa devii cavaler teuton propriu-zis, depui un triplu legamant monastic (de saracie, castitate si obedienta) la fel si promisiunea de a ajuta bolnavii si a lupta cu paganii.
Dupa care esti cavaler teuton si traiesti in comun cu ceilalti cavaleri teutoni, va odihniti in dormitoare cu paturi simple, mancati impreuna si nu in exces. Hainele si armura vor fi de asemenea simple dar practice, iar activitatile voastre zilnice vor consta in antrenamente pentru lupta, intretinerea echipamentului militar, calaria.

Distractie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mâncând tot din farfurie.

| DeathIncarnate a răspuns:

Speli pe jos la CURtea regala

| OitaZburdalnica a răspuns:

M@n@n$hy 0 ce@p@

Întrebări recente