| FataȘarpe a întrebat:

Cum imi pot controla culoarea ochilor? Sau limba?
Si in forma umana, lumea se uita ciudat la mine.
Oricat incerc sa par normala, caracteristicile de sarpe fac lumea sa se teama de mine.
Ajutor?

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci eu chiar nu inteleg... Help me.

| FataȘarpe explică (pentru DoarBogdan):

Eu sunt o fata ce a murit, si nu a putut ajunge in Rai, motivul fiind necunoascut. La intrarea spre Iad, sau ceea ce noi il numim asa mi s-a spus ca eu nu am ce pedepse sa indur. Am ratacit printr-un tunel gaura-de-vierme ceva timp, reusind sa vorbesc putin cu altii ca mine, hibrituri. Reincarnarea nu m-a acceptat, si mi-am dat seama de ce: sunt pe jumatate sarpe. Am o coada lunga de sarpe de la brau in jos, limba ca de sarpe si ochii rosii. Acum locuiesc intr-un fel de hotel parasit plutitor pentru hinriduri, avand ca si colega de camera un hibrid felina. Credeam ca am o colega de camera, dar s-a dovedit ca e barbat. Nu ne vorbim, deci nu conteaza.
Acesta este personajul meu fictiv.
Dar totul e o reprezentare indirecta a sufletului si gandurilor mele.
Sunt ca niste ghicitori, desi par intrebari banale. Las la iveala lucruri noi despre acest personaj pe care il reprezint prin fiecare noua intrebare

| DoarBogdan a răspuns (pentru FataȘarpe):

Dar e foarte interesant.
Mi-am dat seama ca tu incerci sa te exprimi in mod indirect prin povestea asta.
Sunt convins ca viata ta, sau cel putin mentalitatea este de apreciat. Nu m-ai crede daca ti-as spune ca si eu am un personaj fictiv laughing
Ma rog, as vrea sa iti aud povestea.

| AinştainIsBack a răspuns (pentru FataȘarpe):

E ceva gresit cu tine.

| FataȘarpe explică (pentru AinştainIsBack):

Sa mori tu, ca n-am observat?

| AinştainIsBack a răspuns (pentru FataȘarpe):

E ceva gresit cu tinele real, adica persoana ta din viata reala.

| FataȘarpe explică (pentru AinştainIsBack):

Mnah, nu cred. Sunt doar o fata ce trece prin perioada aia naspa in care nu stie cine e si ce vrea. Sunt constienta de asta, nu melodramatizez ca alte fete, ma sinucid, ***.(intr-adevar, am problemele mele si sunt cam anti-sociala dar lucrez la a imi face prieteni de varsta mea, desi nu reusesc sa progresez deloc) Dar in perioada asta gandesc fara sa gandesc(lol) si sunt cat de cat profunda, si mai melancolica, deci personajul asta ce ma reprezinta ma ajuta sa ma descarc. Plus ca nu sunt doar personaj fictiv, mi-e lene sa fac alt cont serios.

| Doub a răspuns:

Cui îi pasă ce crede lumea, fii ce vrei.

| LePotato a răspuns:

Ce rece esti

| FataȘarpe explică (pentru LePotato):

E in sange *ba dum tsss*

Întrebări recente