| Kazimir a întrebat:

Cum omor un lepricon? Mi-a intrat unul în casă de ceva zile și nu știu cum să mai scap de el (face haos). ceva sfaturi de la cei care au mai avut această problemă?

34 răspunsuri:
| CaptainEnigma a răspuns:

Dar chiar exista? si daca da, va rog sa-mi aratati un filmulet REAL cu asa ceva.

| bogdanqwerty a răspuns:

Daca gasesti capatul la curcubeu acolo e un ceaun cu aur, ia ceanul si moare sau ceva de genu!

| olimpiu232 a răspuns:

Pei... un sfat... sinucidete nu ai scapare.

| Alpin91 a răspuns:

Nu este o treaba usoara sa prinzi un leprachaun, oricum este singura modalitate prin care poti descoperi locul in care acesta isi ascunde aurul. In general leprechaunii nu dezvaluie locul in care isi ascund aurul nici celor mai apropiati prieteni ai lor (sau cel putin celor umani). Leprechaunii sunt foarte suspiciosi si plini de resentimente fata de oamenii avari, si daca realizeaza ca intentiile cuiva sunt pline de zgarcenie, vor incerva din greu sa te impiedice sa gasesti locatia in care este tainuita comoara. Tineti minte ca leprechaunii sunt maestrii in a citi natura oamenilor... daca unul dintre acestia te priveste o singura data in ochi, va cunoaste adevaratele tale ganduri.

Leprechaunii au totusi o slabiciune... le este groaza sa nu fie capturati. Astfel ca, daca reusesti sa prinzi unul, este posibil sa-l fortezi sa-ti spuna unde este aurul.

Cea mai buna modalitate de a captura un leprechaun este sa te furisezi atunci cand el lucreaza la pantofii sai. Leprechaunilor le face o deosebita placere sa lucreze si devin foaarte atasati de munca lor. Atunci cand fluiera inseamna ca este total absorbit de munca lui. Furiseaza-te rapid in spatele lui si infasca-l. Odata ce l-ai prins tine-l bine si nu-ti lua ochii de la el! El poate arata foarte calm, dar in relitate el se gandeste foarte intens la o cale de scapare. Leprechaunii sunt foarte inteligenti si pot folosi dorintele tale secrete impotriva ta. El iti va spune unde isi ascunde aurul numai in cazul in care ajunge la concluzia ca este singura modalitate prin care poate scapa!

Unii leprechauni au abilitatea de a disparea pur si simplu din prinsoarea mainii tale, ceea ce ii face astfel imposibil de prins. Totusi, se spune ca daca porti o frunza de trioi cu patru foi, acest lucru va impiedica leprechaunul sa faca acest lucru. laughing funda? big grin laughing)