| Floricell_4708 a întrebat:

Cum vi s-a parut clasa a 9 a? A fost grea? Mie mi-e cam frica de testele initiale... fundalove struck

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Pentru mine a fost grea, am fost mai timida de fel, cei drept eram bine pregatita in privinta scolii si am avut si eu emotii la acele teste dar a fost ok apoi mi-am dat seama ca profii nu erau asa severi cum credeam eu! Clasa a-9a e frumoasa o sa vezi, nu te mai intalnesti cu ea, odata poti sa spui din suflet :sunt boboaca de liceu!

5 răspunsuri:
| Alexandru a răspuns:

Clasa a noua a fost mai dificila. Nici nu ma asteptam sa fie altfel, pentru ca marcheaza inceputul unui nou ciclu. A fost un an greu acela, deoarece mi-a luat mult timp acomodarea, cu colegii, cu noile materii si chiar cu situatia de proaspat licean.
"Temerile" acestea, daca se pot numi "temeri ", sunt specifice oricarui elev de clasa a noua.
In ceea ce priveste testele initiale nu m-am temut.Stiam la ce materii sunt vulnerabil si chiar la acelea am clacat, deci nu e ceva hotarator si nu trebuie sa iti faci griji...
Va trece timpul si te vei obisnui si cu colegii, cu domnii profesori si te vei familiariza cu ideea ca esti in invatamantul liceal.

Succes!

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Mie clasa a noua mi s-a parut super:X
Am intrat la un liceu f bun la profilul stiinte-sociale, colegii erau buni, prietenosi. (pe cel putin jumatate dintre ei i-am cunoscut de vara, de pe hi5, facebookhee hee )Profii au fost chiar bunilaughingmai buni ca aia din generala (la mine). Am participat si la Balul Bobocilorbatting eyelashes. Nu am castigat, laughingdar a fost o experienta faina.
Cu privire la testele initiale nu-ti fa griji.Notele nu se trec in catalog.Noii profesori vor doar sa vada cam la ce nivel sunt noii elevi, ca sa stie de unde sa ii ia.

baftaakiss

| Nimeni_7600 a răspuns:

Pt mine a fost cel mai frum an de scoala :X ahhh ce frum day dreaming distrazate la maxim big grin

| lovenotsex a răspuns:

Clasa a 9a? Nu exista cuvinte ca sa-mi exprim sentimentul de fericire si cu ce amintiri frumoase am ramas.Intalnesti persoane noi, diferite, poate, noi prieteni. Iar in privinta scolii, nu e ingrijorator depinde la ce liceu esti, nu prea conteaza decat pentru prima impresie, dar nu-s decisive.Eu am luat note mici cu care nu eream obisnuit, la inceput in acele teste, dar pana in final am fost in primii 3 din cls si asta a contat, nu acele teste.Nu mi s-a parut grea, doar putina atentie si vointa. Dar as ma da oricand timpul inapoi intr-a 9a, momente de neuitat.Sa le traiesti la maxim, momentele de "boboc". Bafta si nu-ti face griji...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. mi-e cam frica de testele initialesad