| CrucifiedCountess a întrebat:

Daca Dumnezeu a lasat animalele si toate cele ca noi, oamenii sa ne servim de ele, de ce a dat atat de multe oase la peste? Mai ales la crap! nu pot manca un peste linistita ca stau sa adun oasele!

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Fara sa intru in discutii religoase (exista sau nu dumnezeu ) si referindu-ma doar la modul in care tu pui problema in intrebarea de fata, am sa iti spun ca te inseli. Dumnezeu nu a dat animalele ca sa le mancam, ci ca sa le stapanim. Sunt 2 chestii diferite. In biblie scrie clar ca hrana pe care trebuia sa o avem era "iarba cu samanta si pomii roditori". Asa ca se explica de ce sunt atatea oase care iti stau in gat si de ce atatea pene la pasari. Animalele nu au fost facute pentru a fi consumate, din orice perspectiva ai aborda geneza crestina. Crestinii astia pofticiosi s-au apucat sa le manance de capul lor, fara sa ii mai ceara si parerea lui dumnezeu.

13 răspunsuri:
| CrucifiedCountess explică:

@JustMeFlory asta ma gandeam si eu laughing)

| CrucifiedCountess explică:

Andreig pentru cultura ta generala am 20 probleme gogule?

| CrucifiedCountess explică:

@psiholoaga..nici nu ma asteptam la altceva din partea ta! i loove youuu!

mira
| mira a răspuns:

Schjmba specia. Exista pesti fara oase.

mira
| mira a răspuns:

Schimba specia. Exista pesti fara oase.

| silvio a răspuns:

Pai daca era atat de simplu totul, nu ar mai fi existat satisfactia, placerea...
imagineaza-ti ce s-ar fi intamplat daca oamenii s-ar fi putut inmulti printr-o simpla strangere de mana (nu intru in detalii...)...

| andreig a răspuns:

Da ce intrebare FRATE! Judecand dupa intrebarea pusa, mai mult de 10 ani nu ai... aaa si raspunsu`: ca sa omoara oamenii ca tine!

| JustMeFlory a răspuns:

Ca sa ne stea in gatlaughinglaughing

| domidoc a răspuns:

Crapul a fost mai lenes la inchinaciuni. dar exista si varianta"file". Si maimananca si o mata pe lang.

| DoctorG.Medic_legist a răspuns:

Problema existentiala a Contesseilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau penele de la pasarici, coaja de la nuci si mai sunt multe tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu crapi de-atita os!