| NyctophobicGhost a întrebat:

Daca m-a jignit un admin, unde si la cine il raportez? Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
| Dmonik a răspuns:

La mine poti sa il raportezi...
Eu sunt ingrozita de indolenta asta a oamenilor!
Sa recapitulam: ai prevestit, prin nick-ul tau, un viol si ele te-au suspendat...
Mie imi suna a complicitate la fapta mentionata...
Auzi, nu mai bine o cauti pe Codruta Kovesi? Ce zici?

| NyctophobicGhost explică (pentru Dmonik):

Fundoi Moniq! asa o sa fac!

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Trimite-i un mesaj Cristinei si doar ea te va lamuri.
Trimite-i si link-ul/mesajul in care tu te-ai simptit jignit.
O zi bunahappy

| darrio2007 a răspuns:

Daca ti s-a suspendat contul nu inseamna ca ai fost jignit.Ai incalcat regulamentul Tpu.Si e clar ca nu il cunosti deloc.Scrie la Contact(sus dreapta pe albastru)problema ta.In asa fel te adresezi administratorului si totodata afli exact si motivul suspendarii.

| Fatamuntilor a răspuns:

E greu de crezut ca un asa admin ar face ceva.
De regula ele se semneza,, Alexandra TPU.ro.care raspunde la postari pe site, sau Cristina TPU.ro care ocupa de mesajele de la contact

Daca ai primit jigniri de la utiliztor TPU. care se mai da si admin, dai clic http://www.tpu.ro/contact, selectezi, reclamare alti utilizatori, dai linkul incrimitat.
La fel si la mesajele private.Copy,sau si mai bine faci o poza.

| NyctophobicGhost explică (pentru Fatamuntilor):

Pai m-am simtit jignit.
Am prevestit violul din Vaslui la cateva zile inainte de a se intampla prin nick-ul meu sugestiv.Nu-ti mai zic care.Deci practic le-am dat si cateva zile fetelor sa-si ia masuri.Ea, ei, ele...m-au suspendat si m-am simtit jignit. sad
Acu ce fac? sad zi tu!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru NyctophobicGhost):

Daca ti-ai pus un nume ofensator si adminii te-au suspedat, te simpti jignit?
Ai mai facut tu si altceva...

| raMLesS a răspuns:

Singurii admini ştiu eu că sunt Cristina şi Alexandra, ei au contul TPU.ro
Deci apasă sus aproape de colţul din dreapta pe "Contact" apoi la "Numele tău" îţi pui numele de pe TPU, în cazul tău SuuusPeBalustrada, la "Emailul tău" Pui emailul cu care te loghezi la TPU, la Alege apeşi pe (raportare utilizator limbaj injurios/spam/etc) sau ceva gen apoi la mesaj scrii ce-ţi face utilizatorul cutare şi scrii de exemplu : "Bună Ziua, vreau să raportez un utilizator pe nume ( Aici pui numele utilizatorului ) pentru că înjură, vorbeşte foarte urât şi se dă drept admin.
După care faci ce ţi-am scris mai jos.

Fă o poză apăsând pe butonul "Print screen" sau pe "PrtScSysRq" caută până găseşti butonul, după care apasă pe "start" e în colţul din stânga de jos, apoi dăi pe "All programs >" caută "Accessories" după care cauţi mai jos aplicaţia "Paint", apeşi pe ea, apoi aşteaptă să se deschidă Paint-ul, după care ţi apăsat CTRL şi apeşi odată pe V ( Îţi v-a copia imaginea ) apoi dăi x dăi "Yes" alege unde să se dezarhiveze poza de preferabil alegi "desktop" apoi intri pe http://imgur.com/ sus acolo lângă IMGUR = Upload images, apesi upload images, apeşi "Browse your computer", apeşi pe "Desktop" şi apeşi pe poza făcută şi dai "Open" îţi v-a apărea poza mai jos într-un chenar, bifezi căsuţa aceea mică şi dai "Start Upload" sus dai pe "Save", copiezi link-ul "Image Link (email & IM)" apoi pui la mesaj-ul de la "Contact" link-ul pozei.
Copiezi acel cod numeric şi dai pe "Trimite".

Urmează toţi aceşti paşi rând pe rând, în cele din urmă vei învăţa cum să foloseşti anumite aplicaţii ale pc-ului şi anumite site-uri, dacă ştiai să faci o poză şi să o pui, scuză-mă că ţi-am "furat" timpul dar ţi-am trimis mesajul cu scopul de a te informa şi ajuta.

Sper că te-am ajutat, o seara frumoasă!

| NyctophobicGhost explică (pentru raMLesS):

Multumesc, o seara frumoasa in Vaslui! ....ca tot e pe val asta cu Moldova, na. happy

| raMLesS a răspuns (pentru NyctophobicGhost):

Da funda? rolling on the floor

| caramela a răspuns (pentru NyctophobicGhost):

Intrebarea este pusa la misto? nu cred ca Adminii se preteaza; la asa ceva si nici nu isi permit sa jigneasca,, in cel mai rau caz esti avertizat/suspendat
O zi buna!