| chiftelutacrocanta a întrebat:

De cateva minute am scris o poveste!

Aragazul mucegait!

Cica era odata un aragaz mucegait.La acel aragaz mucegait facea de mancare adesea o babaciune slaba si murdara pe nume Sclifonia.De obicei Sclifonia gatea cartofi prajiti in zilele bune si omleta in zilele proaste.De sarbatori le gatea pe amandoua.Sclifonia era casatorita cu un carcotas betiv si gras pe nume Claius care o critica mereu si nu-i convenea nimic la Sclifonia.Intr-o seara, cand vremea era obosita si ploaia batea in geamurile casei, Sclifonia se duse tiptil in fata usii de la dormitorul sotului ei si incepu sa rada, sa strige si sa loveasca cu pumnii in usa.Claius era imbracat in boxeri albi si in maieu alb, doar ca maieul ii era prea mic si ii iesea burta afara din maieu. Dintr-o data Claius iesii din dormitor si ii dadu doua palme lui Sclifonia.Sclifonia fugii in bucatarie si il stranse in brate pe aragaz si incepu sa strige dupa ajutor. Dintr-o data aparu Claius in bucatarie cu ochii mari si rosii de la bautura si sarii pe Sclifonia sa o traga de par si sa o loveasca cu palmele. Dupa cateva secunde aragazul se transformara in robot si il duse pe Claius inapoi in dormitor unde il imbracara in costum de gala si il asfixiase cu gaz pana ce Claius murii.Claius era acum imbracat in costum de gala intins pe pat si nimic nu il mai putea readuce la viata.Sclifonia fugii in lume cu aragazul.De Claius nu s-a mai auzit prea multe.Vecinii spun ca din acea casa se aud uneori rasete zgomotoase. Sclifonia si cu aragazul mucegait s-au casatorit si au trait fericiti pana la adanci batraneti.

Cum e povestea pe care am scris-o?

6 răspunsuri:
| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Îți dau 10 lei să te lași de scris

| RAY a răspuns:

N-am cuvinteeeeeeeeeeeeeeeee

| Mayhem666 a răspuns:

Ce ai tras pe nas? rolling on the floor

| Zaygon a răspuns:

Retardism total. Fa o vizita la psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ciudata. nu cred ca ar prinde la public. happy

| ABCD122 a răspuns:

Sincer, mi se pare amuzant faptul ca se transforma in robot laughing