| ieu a întrebat:

De cati oameni ai nevoie sa scoti din pamant o ridiche uriasa care se intinde din Romania pana in Vietnam, intr-o zi de joi dupa Miercurea Ciuc, vara?

(Nota! : Temperatura in Romania: 29 grade C
Temperatura in Vietnam: 15 grade C
Presiunea atmosferica de 45 de Pascali in Romania
In Vietnam nu este presiune atmosferica
In Vietnam este inca miercuri dupa Miercurea Ciuc
ridichea uriasa are una din radacini prezenta in mijlocul Senatului, in bucuresti)

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Adredemesconf a răspuns:

Ai nevoie de lopata unuia dintre astia: http://www.google.ro/......tp?/imgres Cred ca e cam mare da merge;) (sau imprumuti lopatica din setul cu galetusa de nisip de la copii lor).

4 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Probabil ridichea singura fuge din Romania...

| Radioactive a răspuns:

De cateva...stai sa-mi iau calculatorul gigant care are nevoie si de informatii de vreme pentru a rezolva porblema. Oare unde l-am pus?

| Pumpkin a răspuns:

Chemam macaraua!