| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce cand ma uit noaptea ganditor la cer, chipul lunii devine odata zambitor si odata suparat?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate bate lumina din alta parte.

| LePotato a răspuns:

E luna bipolara

| doreal a răspuns:

Iti trebuie un control la capatana.

| AbelMagic a răspuns:

De la ciuperci. Nu mai baga ciuperci si luna nu o sa mai zambeasca la tine.

| Pufoshul1 a răspuns:

O cauza este ca mereu cand te uiti ganditor/atent la un obiect incepi sa crezi ca se misca. Uita-te la un portret foarte atent si o sa ti se para ca gura acelui om din portret se misca. O alta cauza este fenomenul "omul de pe luna" sa spun asa. Luna pare a fi o față. Si aici intrevine chestia care ti-am spus-o cu portretul. Practic fața lunii este un portret natural, de aceea ti se pare ca gura acesteia se misca.

Întrebări recente