| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce noi oamenii suntem doar niste microbi,asezati pe un galbenus micut,invelit din toate partile de albus,acoperit la randul lui pe toate partile cu coaja de ou,acoperit intr-un final fundul unei closte,care probabil mai are si alte oua sub ea, iar acea closca traieste intr-o alta lume paralela, o lume care probabil e tot un galbenus si duce tot la o alta closca care sta tot pe oua si tot asa?

6 răspunsuri:
| papuciirupti a răspuns:

Ce a ajuns prima data pe pamant: oul sau gaina? rolling on the floor) dude laughing

Răspuns utilizator avertizat
| papuciirupti a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Pai ai incurcat procesulwinking cocosul cocoseste gaina (mor de ras rolling on the floor) astfel sperma ajunge in gaina si gaina preia materialul ca ajutorul caruia ea concepe oul.
pasarile care se imperecheaza prin oua nu poti sa le compari cu celelalte pentru ca sunt deja doua lucruri diferite care functioneaza bineinteles pe acelasi principiu
o dam in filozofii la 1 noaptea laughing)
cocosul nu cocoseste gaina dupa ce face ou pentru a face oul pe care ea deja il facuse, fertil

| ishallhelpyou a răspuns:

Au. inception hurts dude. big grin

Ce vrei sa spui cu asta?

| Valenziana a răspuns:

Mama natura a fost ciudata.

Întrebări recente