| georgianacas a întrebat:

De ce oameni plang?winkingcryingcryingsad

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Pe mine plansul ma ajuta, ma elibereaza. Dupa o rafala zdravana de plans ma simt mult mai bine, zambesc, sunt un alt omtongue Mi se intampla deseori sa plang cand ma apasa ceva, cand ma simt impovarata, cand am ceva de spus dar nu pot exprima prin cuvinte, asa ca apelez la plans; plang cand primesc vesti proaste(decese, accidente, boli), cand ma simt singura. dar plang si de fericire, desi ultima oara cand s-a intamplat asta, a fost acum 11 luni, cand a nascut sora meahappy.

21 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

"si baietii plang cateodata...si baietii plang.nu-i asa?"...-intotdeauna imi place sa incep prin acest citat cand vine vb de "lacrimi"...fiindca lacrima face parte din instinct...de necaz de suparare.

| elena a răspuns:

Ei, aia care plang sunt baieti adica mici sau adolescenti, nu-i asa? Barbatii nu plang drept dovada faptul ca mai mult femeile poarta ochelari de vedere. Se zice ca lacrimile spala ochii si ii fac si mai frumosi. Plangi de durere si necaz de fericire mult mai putin.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De suparare...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Orice om atunci cad este suparat trebuie sa planga.happyCu ajutorul plansului te mai descarci si de aceea plang oamenii.happy

| selef a răspuns:

De la taiat ceapa sau tocat hrean.

eileen
| eileen a răspuns:

De durere in suflet, in trup. de fericire.

mlm
| mlm a răspuns:

Ptr ca sufera.

| dyanna a răspuns:

Pentru ca nu au de ce sa rada uneori....sau de plictiseala

| Cryss a răspuns:

Din cauza unor semtimente, cateodata de tristete fiindca au adunat multe suparari in suflet din cauza unor probleme ca dezamagirea din partea persoanelor apopiate sau si de fericire datorita unei emotii puternice, bucurii din partea persoanelor dragi.
Eu prefer sa pang de fericire big grin.

| Cryss a răspuns:

Apropiate in loc de apopiatelaughing *
si plang in loc de pang *

Se vede ca sunt obosita blushing.

| gabimaris a răspuns:

Daca nu ar exista aceasta defulare ar scadea drastic varsta medie la care ne stingem!

| GreenSky a răspuns:

De mila>(((((

| wale a răspuns:

De durere, de tristete, de bucurie laughing

| Ea a răspuns:

Pentru ca dupa ploaie rasare soarele. Daca nu ar exista plansul ai mai pretui fericirea? Eu cred ca totul ar fi fara sens... in concluzie, fericirea nu s-ar mai numi fericire.
Nu stiu cat de explicita am fost. E cam 1 noaptea. Totusi... sper ca ti-am fost de ajutor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca au problemekiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se descarce. cica e bine s o faca. sotul meu e dr si sustine ca barbatii mor mai des de infarct decat femeile fiindca si reprima plansul ( ma rog, mai multe cu protejarea hormonala a femeilor si altele). asta e. rodul educatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le intra ceva in ochi cateodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lacrimile confera protecţia ochiului fata de agenti infectiosi sau alergeni din mediul extern, avand in plus si o importanta functie optica, prin asigurarea transparentei corneei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare de robot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca din cauza asta ne diferentiem noi de alte specii, avem sentimente:plangem cand ne bate mama la funduletz, cand suntem parasite(pentru fete), cand ne uitam la filme de dragoste(tot pentru fete), cand luam note proaste si parintii nu ne mai lasa la pc, cand nu ne merge netu cand vrem sa intram pe TPU, pff, fetele astea sunt asa de sensibile, poate ca si baietii plang "cand nu-i vede nimenea" nu vor sa arate, atata tot.noi fetele ii iubim oricumhappy

| lavi18 a răspuns:

Pentru ca uneori se simt incarcati full si au nevoia sa se descarce. oameni plang pentru multe lucruri de cand se nasc si pana mor, uneori cu folos alteori fara.

Întrebări similare
Întrebări recente