| anonim_4396 a întrebat:

De ce romanii "se pricep la toate"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se pricep chiar la toate.Eu personal am reparat orice lucru de care m-am apucat si banuiesc ca asa sintem toti.Adica mergem pe principiu ca daca este facut de oameni, noi fiind oameni e imposibil sa nu "vedem"ce trebuie facut.

12 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Eu nu ma pricep sa dau cu matura si sa gatesc. Na, ce ma fac acum?
La fotbal tind sa cred ca ma pricep, politica ne inselam cu totii c-o intelegem, noi vedem doar culoarea si valurile marii, si nu ce se petrece pe sub ea.

cami
| cami a răspuns:

...si in special la politica, medicina, arta si fotbal tongue

| Razvan a răspuns:

Pentru ca suntem o tara de "talente" plina de "valoare" si "invidiata" de toti pentru ca are "multe" dusmanihappy

lolita
| lolita a răspuns:

Sarcia este cauza inventivitatii romanilor, daca nu ai bani sa platesti un mecanic, un vopsitor, un gradinar, o croitoreasa etc inveti fara sa vrei putin din toate meseriile si le faci tu pe toate. in alte tri europeni in care salariile sunt de 10 ori mai ridicate ca la noi, angajeaza pe cineva sa le faca si curat in casa. domanele isi permit si nu se mai streseaza sa calce sau sa faca curat.

| maryana5 a răspuns:

Sunt inventivi? thinking

Stefan
| Stefan a răspuns:

Da! Romanii sunt foarte inventivi.

| Dmonik a răspuns:

Suntem buni! tongue

| astertix09 a răspuns:

Pentru ca nevoia este mama invataturii si atunci cand salariile sunt alea care sunt, nu iti permiti sa angajezi pe altul sa faca, de multe ori lucruri pe care le poti face si singur. Bineinteles ca sunt domenii in care si cei care se pricep la toate trebuie sa apeleze la un specialist, dar in viata de zi cu zi e bine sa stii putin din fiecare. Apoi piata muncii e atat de diversificata si nu promoveaza excelenta in nici un domeniu. Parerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, de acord, da de ce se "pricep" la fotbal si politica? astea nu le invata de nevoie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...pacat ca nu sunt inventivi si muncitori in tara lor, adica un fel de... degeaba. Fac de toate si nimic.

| sandulache a răspuns:

Salut.
Dar cine a zis ca romini se pricep la toate, nimeni ca toti oameni se pricep in felul lor de afi si de a minci, nu are inportanta de ce natie esti.acum ai inteles.

| anca2903 a răspuns:

Pt ca Romania e tara tuturor posibilitatilor! laughing