| Shift a întrebat:

De ce se numeste Varsatul de vant `Varsat de vant`? straight face

Răspuns Câştigător
| DjTactumare a răspuns:

s-o fi imbatat vintul si aflindu-se sus a varsat pe oameni, dar de ce se numeste varicela, vine de la varice?

14 răspunsuri:
| Bastet a răspuns:

Ca nu se numeste "varsat de ploaie"

| DaVà a răspuns:

De trefla

| MikiPiki a răspuns:

Vantul varsa varsatul de vant

| DrugFree a răspuns:

Pentru ca versi vant! laughing happy

| BruneTTe a răspuns:

Varicela se mai numeste varsat de vant pentru ca virusul varicelos este purtat de vant, ceea ce determina contagiozitatea foarte ridicata de pana la 90%. Conditiile meteo din acest sezon, ploile frecvente, vantul au favorizat aparitia varicelei, astfel incat se inregistreaza o crestere usoara a cazurilor. "Varful varicelei se va inregistra dupa 15 ianuarie. Mai mult decat atat, varicela va evolua in paralel cu gripa sezoniera", avertizeaza prof. dr. Adrian Streinu Cercel. Varsatul de vant se manifesta mai intai cu febra ridicata (39sC), apoi apar pe piele pete rosii, care se transforma in papule (mici umflaturi rosii) si apoi in vezicule.

| PiluLă a răspuns:

@Bastet,"vărsat dă tornadă"!

| YepIsSuspended a răspuns:

Pentru ca...e varsat de vant?:/

| CookieșiParty a răspuns:

De ce c*****l se numeste c***t? De ce ai intrebat asta? De ce exista stupid? De ce Vasale nu are priitina?

R:Varsatul de vant se numeste asa pentru ca versi vant pe Vasalelaughing

| LoveAngel223 a răspuns:

Pentru ca te ia vantu si te varsa

| Liniuta a răspuns:

Aaa...nu stiu whistling poate ca daca se varsa vantul pe tine iti ies si mai multe bube whistling, I mean, habar`n-am laughing

| mika a răspuns:

Varicela?

| DjTactumare a răspuns:

te rog ceva, de cind cu intrebarea asta cu vintul imi bate vintul prin buzunare ca la el acasa, te rog sa postezi o intrebare care se refera si la bani, multi bani, poate da norocul peste minewinking

| 2middlefingers a răspuns:

Varsatul de vant se numeste varsat de vant pentru ca nu se numeste decat varsat de vant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

atunci cand s-a imbolnavit primul om de asa ceva s-a varsat vintul,neexistind cuvintul varicela i-a spus varsat de vint,precum indienii puneau nume inainte, basina de porc, copita de gaina si raza de faza

Întrebări recente