| anonim_4396 a întrebat:

Deci, aceasta e ultima poveste pe care o scriu pe TPU
M-am dus sa o caut pe Daisuki dar nu o gaseam insa cand
am intrat in bucatarie si am vazut-o cum se saruta Cu Mad POtato
, m-am infuriat extrem de tare dar nu am avut curajul sa-i opresc apoi
m-am reintors la masa si Katal1n m-am rugat sa-l acompaniez la pian fiindca
vroia sa le cante oaspetilor Sonata No 9 de Beethoven ( o sa las linkul poate
cineva totusi va avea curajul fiindca va crea o atmosfera potrivita

https://www.youtube.com/watch?v=okWr-tzwOEg)
in timp ce cantam i-am vazut pe ei doi cum s-au reintors la masa, o invidie ma si o ura
ma coplesea, cand petrecerea s-a terminat era deja foarte tarziu, cam ora 12, 1
noaptea. Depress m-a rugat daca se poate sa ramana aici peste noapte
fiindca se temea sa plece singura acasa pe intuneric, eu am fost
de acord si i-am pregatit o camera. Noaptea pe la ora 2, 3 nu puteam
adormi din cauza ca eram prea tulburat din cauza ca am vazut sarutul celor doi
, insa brusc s-au auzit niste sunete ciudate, m-am dus pe furis sa controlez
era Mad Potato venise la Daisuki si o sarutase apoi incepura sa vorbeasca
ceva, am auzit doar declaratii de dragoste. si m-am infuriat complet.
Ziua urmatoare i-am sunat lui Katal1n si l-am rugat sa-i spuna lui Mad
ca il astept la duel cu pistoale, Mad a fost de acord, Depress cand a aflat
ca ma duc la duel a lesinat si a fost dusa la spital, insa eu eram pregatit
de duel. Seara deja eram la locul intalnirii, acolo erau Katal1n, Daisuki,MAd, si eu.
Mad imi zise :
- E timpul sa-ti arat cat de tare mi-ai stricat viata, drac ce esti
tot timpul imi furai ce aveam mai scump, eu am vrut sa fiu pianist nu tu, fiindca il

iubeam pe tatal Frederich, dar tu ma intreceai tot timpul, si o iubeam pe Depress dar ea
s-a indragostit in tine.
- Viata ii grea si trebuie s-o suporti asa cum este, am spus eu.
- Fie ca dreptatea sa fie de partea celui drept spuse el.
- Intr-adevar, am exclamat.

Duelul se incepuse, am inceput sa ne indeparta unul de altul cu pistoalele pe care ni le

adusese Katal1n si trebuia sa facem 10 pasi, la al 7 -lea pas m-am uitat putin la Daisuki

si am vazut ca zambeste perfid, atunci, in mintea mea, m-am gandit. MOarte

tradatorilor! M-am intors cu fata la al 10-lea pas si am tras in ambii in el si in Daisuki

, el nu a putut trage fiindca m-am inteles cu Katal1n sa nu-i puna gloante in pistol,
fiindca Katal1n isi ura din tot sufletul fratele si voia ca el sa moara.
M-am apropiat de trupul lui si l-am palit cu piciorul si am spus cu dispret :
- Carpa bleaga!
Apoi m-am apropiat de trupul lui Daisuki si am spus cu dispret :
- Ai trait ca o carpa, acum mori ca o carpa.
Insa ea m-a apucat de pantaloni si mi-a spus :
- Te-am iubit dar tu...
Apoi a murit, eu m-am apropiat de Katalin si l-am imbratisat prieteneste apoi i-am spus
- Iata ca s-a terminat.
- Da, intr-adevar s-a temintat, a ras el.
- Acum hai acasa la mine sa vorbim.

Ne-am dus acasa si am vorbit despre intamplate si despre cariera noastra de viitor

. Dimineata urmatoare a venit sora mea mai mica Sweety si mi-a spus :
- NU cred ca bunelul nostru Liszt ar fi fost multumit de ceea ce-ai facut tu
- Lasal pe Franz Liszt, el se odihneste acum in rai, dar ei si-au meritat pedeapsa.

Ea a inceput a plange si s-a lasat la mine in brate, eu am alinat-o si i-am spus sa se

duca sa vorbeasca cu Katal1n, peste cateva luni acei doi s-au casatorit fiindca s-au

indragostit de la prima vedere. Eu nu i-am spus lui Depress ce s-a intamplat in acea

noapte, i-am spus doar ca cei doi au plecat in SUA pentru totdeauna. Si asa s-a incheiat

aceasta istoriara tragica de tradare. Semnat DAnte Lizst
Sper ca v-a placut.
---------------------------------
Aceasta e ultima poveste pecare o scriu aici fiindca nu voi mai fi asa de activ la aceasta

categorie, indeobste voi intra foarte rar pe TPU, si nu ma bombardati cu inrebari. NU

MA CONSOLATI.

17 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Doar nu e ultima

| KamaSutra a răspuns:

Nu e ultima, multi au zis ca lasa categoria asta, si de undelaughing

| LePotato a răspuns:

Bineinteles ca puteai castiga lupta doar trisand rolling on the floor bineinteles rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Cistiga cel mai inteligent big grin

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Acolo n-a fost vorba de inteligenta, da' ma rog rolling on the floor

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

"O sa te pun si pe tine in celelalte povesti ale mele" - Aham, cum sa nu... Bine ca nu te te-am crezut.

Stai calm, nu te consolam, nu ne pasa

| anonim_4396 explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Sa stii ca te-am pus in povestea aceasta, insemna ca nu ai citit-o daca spui asta.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate... Nu am citit big grin

| Croampa a răspuns:

Sper ca n-ai scris nimic de mine( nu citesc atata)!

| Copac13 a răspuns:

Prea mult dialog

| TiberiuFasole a răspuns:

WTF? Si eu? Nu de acum pun 4 intrebari minim pe zi ca toti sa ma cunoasteti. Sunt mai "vec" ca tine sad

| anonim_4396 explică (pentru TiberiuFasole):

Hai ma scuzi frati ca nu stiam unde sa te pun.

| TiberiuFasole a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum, merci ca nu m-ai uitat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cata drama.
Speram si la partea 2a.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Macar trimite poza.
Cu prima ocazie, te omor si eu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci foarte reusita povestea, sa stii ca mi-a placut, toti de la categoria asta sunt niste gaini proaste in afara de tine.

| Anonima0000000000 a răspuns:

Iooi,prea tarebig grin