| αɴι28 a întrebat:

Deci...Mai tineti minte cand am zis ca as vrea sa fac un serial gen, Dr. House? Ei bine, ma apuc de primul episod:

Dr.28-Episodul 1.

-Hey, 28, nu crezi ca ti-ar sta mai bine intr-un halat alb,asa cum e normal pentru doctori? spuse Miku, in timp ce se juca cu parul ei(a lui Miku) albastru.
-Mai taci, Miku.Ai venit la control, sau ai venit sa ma sacai? raspunse Dr. 28, vizibil iritata.
-Pai, si pentru una, si pentru alta.De cateva zile vomit, si simt ca totul se invarte in jurul me.
Dar nu apuca sa termine propozitia, caci lesina.Ani(Dr.28 e Ani,sa se stie) ii lua pulsul si exclama:
-A intrat in stop Haribo-Ardic! Duceti-o la reanimare!
Intre timp, in biroul lui Ani...
"Ce ar putea avea? se intreba Ani in sinea ei. Voma, ameteala...Niste banalitati."
-Hey, pamantul catre 28!
Ani isi ridica capul,si-o vazu pe colega ei, Unica.
-Da? intreba ea.
-Potrivit dosarului medical al pacientei, n-a mai avut simptomele astea. Poate ti-a spus tie ceva simptome.
-A spus ca de cateva zile vomita si ameteste.Banalitati.Anunta-i pe Killer si pe Alllexa si spune-le sa se prezinte aici, peste zece minute, cat voi vorbi eu cu iubitul pacientei.
-Si eu?
-Neaparat trebuie' sa vi.
Ani se duse in sala in care era tinuta Miku.Acolo,iubitul acesteia,Exceel Exceelescu statea langa iubita lui,nelasandu-se dat la o parte.
-Salut, sunt Dr. 28, doctorul iubitei tale.Tu esti?
-Exceel.
-Incantata.Acum spune-mi, iubita ta a mai avut ceva probleme de genu' in trecut?
-Pai...Anu' trecut a incercat sa se arunce de la etaj.
-Nu ma refeream la probleme pshice! Eu ma refeream la cele medicale.
-Pai asta nu tot medicina inseamna?
-Pai nu esti prost?
-...
-Voi trimite o echipa sa va rascoleasca prin casa.Nimic grav,decat genul unui jaf in care hotul nu fura nimic.
-Stai,ce!?!? O sa ne rascoliti casa? Pentru ce?
-In cautare de factori care ar putea influenta sanatatea prietenei tale. Daca lua droguri,ceva de genu'...
-Miku nu se droga! Eu am drogat-o!
-Stai, ce? Ai incercat sa-ti ucizi iubita, nu? Clasic.
-Nu am incercat s-o omor...Am vrut s-o ajut..Era extenuata.Credeam ca drogurile o s-o calmeze..cum ma calmeaza pe mine. Drogurile fac bine...
-Cu ce o drogai?
-Cu haribo.
"Asta e! Trebuia sa-mi dau seama!"isi spunea Ani.
Iesi din sala si dadu fuga in biroul ei,unde Unica,Alllexa si Killer o asteptau.
-Facetii testul de droguri,si daca iese pozitiv anuntati politia si. posibil un ospiciu.A,da, si bagati-o la dezintoxicare de haribo.
-Stai, ce?!? Exclamara cei trei colegi.
-N-am timp de explicatii! exclama 28.
Peste putin timp.
Politia veni si-l ridica pe Exceel, in timp ce Miku se uita pe fereastra si plangea amarnic.
-Tu! spuse in timp ce-o ridica de guler pe 28.Tu esti responsabila pentru toate astea! TU!
-Da-tii un calmant, se adresa Ani echipei sale.

Stiu ca e o tampenie, dar am incercat si eu.Dar va promit ca urmatorul ep. o sa fie mai bun big grin

25 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ai o imaginație bogată.
Folosește-o la altceva.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Ştii că atunci când eram la prietena mea şi am citit asta la unele faze râdeam de nu mai puteam? Şi mai ştii că după ce a citit asta prietenei mele i-a venit ideea genială să mai fac şi eu una şi despre ce?batting eyelashes

| ww2Totenkopf a răspuns:

Bravo.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Interesant happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo! Foarte interesant! Dar te rog mult...acum sunt Ammadeea.winking

| αɴι28 explică (pentru anonim_4396):

Eu tot Unica o sa-ti zic.E mai simplu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru αɴι28):

Te rog, nu. Nu-mi place.

| αɴι28 explică (pentru anonim_4396):

Cum spui tu, Unica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru αɴι28):

frustrated Gata, o sa-i spun ce mi-ai zis. devil

| αɴι28 explică (pentru anonim_4396):

Nu,scuze Ammadeea, scuze!

| anonim_4396 a răspuns (pentru αɴι28):

batting eyelashes Ce usor e! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

It's LUPUS.

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Credeam că sunt singurul care îi place „ Dr. House " big grin

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Exceel a bel...ăă. a încurcat-o laughing

| TheKillerOfKillers a răspuns:

Awsome! Dar ma intreb cum voi cei de aici aveti un asa talent la facut povesti. Mie nu prea imi ies(nici nu am incercat).

| EuETAREaDecisSaAibeUnNumeMaiScurtDecatDeObicei a răspuns:

Ti-ai strofocat putin creierii ca sa scrii asta laughing

| EuETAREaDecisSaAibeUnNumeMaiScurtDecatDeObicei a răspuns (pentru αɴι28):

Adica...
Nu ti-a luat mult sa scrii chestia asta?
(asta e ceea ce voiam sa zic mai sus)

| EuETAREaDecisSaAibeUnNumeMaiScurtDecatDeObicei a răspuns (pentru αɴι28):

Atunci.
Keep doin' it!

| ConducereaLumi a răspuns:

Nu'mai mie mi se pare ciudat ca e un doctor pe nume KILLER? laughing

| Sophieeeeeee a răspuns:

Imi place.E o tampenie reusita! Astept urmatorul episod. Bv!

Răspuns utilizator avertizat
Întrebări recente