| anonim_4396 a întrebat:

Draga fiule,
iti scriu aceste putine randuri ca sa stii ca ti-am scris. Daca primesti aceasta scrisoare inseamna ca a ajuns. Daca nu o rpimesti, zi-mi, ca sa ti-o tirmit iar. Scriu incet pentru ca stiu ca tu nu poti sa citesti repede. Sa-ti zic ce s-a mai intamplat. Ceva timp in urma, tatal tau a citit in ziar ca de obicei incidentele se intampla la un km raza de casa unde locuiesti.Asa am decis sa ne mutam mai incolo cu vreo 10 km.Asa vom fi siguri ca nu se va intampla nimic.Noua casa este superba:am luat o masina de spalat noua, dar nu stiu daca funnctioneaza, pentru ca ieri am pus niste detergent in ea, dar apoi a disparut complet!
Aici timpul nu e prea urat.Saptamana trecuta a plouat de 2 ori:o data a durat 3 zile, a doua oara 4 zile.
Vreau sa te informez ca tatal tau are un nou loc de munca, acum are 400 de persoane la picioarele lui:taie iarba in cimitir.
Aaa, in legatura cu geaca care mi-ai zis sa ti-o trimit. Unchiul Bob mi-a zis ca costamai mult daca las nasturiimdin cauza greutatii lor, asa ca i-am scos. Daca cumva o sa vrei sa ii pui din nou, sa stii ca i-am pus in buzunarul interior.
Fratele tau Ion a facut o prostie cu masina cea noua:a coborat din masina in graba si a uitat cheile intauntru.Asa,a trebuit sa se duca in casa, sa ia ciocanul si sa sparga geamurile ca sa putem iesi si noi din masina.
Daca o vezi pe Margareta, salut-o din partea mea, daca nu o vezi, nu ii zi nimic.
Acum te salut pentru ca trebuie sa ma duc la spital.Sora ta cea mare Maria trebuie sa nasca, dar inca nu stim daca e o fata sau un baiat, deci nu stiu sa iti zic daca vei fi unchi sau matusa.
O imbratisare mare de la mama ta care te iubeste.
P. S. Vroiam sa iti pun si niste bani, dar inchisesem deja plicul.

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Haios bancul. E "Scrisoarea unei prostuţe către fiul ei"?
E tare.

P.S: "P.S. Vroiam sa iti pun si niste bani, dar inchisesem deja plicul.
"
Nu-i nimic, cucoană, îi trimiţi prin fancurier.

3 răspunsuri:
| Ţepeşu a răspuns:

Sigur mamicuta aia nu erablonda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu astept sa-mi primesc scrisoarea pe care nu ai trimis-o.
Am auzit ca ati cumparat o casa,sper ca e intr-o zona insorita.
Nu uita sa ascuti unealta de taiat iarba,sa nu ramii fara munca.
Aaa, era sa uit, a intrebat Margareta de tine.
Si vezi sa imi zici ce naste mama ca stiu ca sora-mea ma iubeste.
Sa stii ca nu am putut sa ridic banii...au zis ca plicul are timbrul expirat.