| Kuroo a întrebat:

Dragi useri vechi ai Triviei, mai tineti minte ce a facut draga de Freaak pentru noi anul trecut? Stiti voi, Freaak palarierul, ups, palariera :D
http://imgur.com/a/dZyJ5
Ma uitam la poze prin telefon si...si...imi e asa dor de (unii dintre) voi T^T *sad sad sad face*
Cate amintiri frumoase :)

27 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Cine e blonda aia care se uită la mine cum îmi frec... ceasul?

| Kuroo explică (pentru LoveSleep):

Blonda aia e... Geanisu. =]]

| RainmakerX a răspuns:

Mda. Dante apare si eu nu? Why? T_T

| Kuroo explică (pentru RainmakerX):

Tu cine esti?

| RainmakerX a răspuns (pentru Kuroo):

Incepe cu B si se termina cu Zwinking

| Kuroo explică (pentru RainmakerX):

Hmm, Bâz, nu nu, Baiaz...hmmm, Kadenu smug

| RainmakerX a răspuns (pentru Kuroo):

Yap laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desenul ala a fost numai postat pe contul lui Freaak, dar de fapt Imperatrix l-a facut.

| Kuroo explică (pentru anonim_4396):

Freaak e Imperatrix deci da, aceeasi persoana l-a facut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kuroo):

Mda. Multi ochi vad, putini pricep. Asa cred multi si despre picturile lui Da Vinci, ca sunt simple desene.
In primul rand, sunt 27 de personaje. Nu iti povestesc acum despre puterea magica a acestui numar, pentru ca exista Google.
Daca te uiti cu atentie, sageata la care scrie 'EU' arata spre Freaak, dar Freaak arata cu mana, dar si cu piciorul (ca sa nu fie nicio indoiala) in cu totul alta directie. Ce inseamna asta? Ca 'Eu" nu se refera la Freaak de fapt, ci la altcineva.
Undeva mai la stanga e personajul, Be You' (alegerea numelui nu e deloc intamplatoare) care are un topor in mana, iar Freaak se uita undeva cu privirea undeva spre partea opusa celei spre care arata. Mesajul e foarte simplu, vrea sa spuna ca a ales sa renunte la partea reprezentata de Freaak (pe care a mai lasat-o un timp la T/A, numai ca sa isi acopere intentiile) si sa ramana doar Imperatrix, departe de ochii curiosilor.

| Kuroo explică (pentru anonim_4396):

Omule, Livia e ambele personaje, si ce...ala cu toporul e Fabulosu laughing
Ce e cu filozofia asta pe tine azi? =]]

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kuroo):

Ma plictiseam asteptand-o pe mama sa ajunga acasa ca sa pot pleca si eu, asa ca am zis sa ma apuc sa numar personajele de pe desen si sa inventez niste aiureli in legatura cu asta.

| Kuroo explică (pentru anonim_4396):

Mare filozof tu. Pe tine nu te-am intrebat niciodata, in ce clasa esti? =]]

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kuroo):

Am terminat clasa a 3-a si acum trec in a 2-a.
Poate pare ca in ritmul asta o sa ajung la gradinita peste cativa ani, dar nu e chiar asa.
Aici clasa a 2-a e primul an de liceu si e cam cum ar fi clasa a 10-a din Romania.

| Kuroo explică (pentru anonim_4396):

Hmm, in ce tara esti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kuroo):

Franta.

| Kuroo explică (pentru anonim_4396):

Imi faci si mie tema la franceza? Stii ca noi suntem ca fratii :3

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kuroo):

Da, suntem ca fratii? De cand? big grin
Ma mai gandesc.
Oricum, cred ca mi s-a pus intrebarea asta de cateva sute de ori pana acum (cam asta e reactia obisnuita a celor mai multi).

| homosapiens a răspuns (pentru anonim_4396):

In sfarsit s-a prins cineva de semnificatia creatiei mele. Nu, nu incerca sa negi spunand ca sunt aiureli inventate. Este cu totul adevarat. Iar cu cat te adancesti mai mult in ansamblul artistic cu atat descoperi mai multe simboluri si mesaje subliminale. De exemplu: il vezi in stanga pe tipul ala cu parul blond in stil emo, ce isi tine mainile in buzunar? Desi pare un personaj insignifiant, el este unul din cele mai importante elemente ale acestui cadru. In stanga sa se afla Doub, care mananca ciocolata. Alte doua personaje care servesc la complexitatea tabloului sunt Best Killer si Swag. Mai exista totusi un personaj pe care nu l-ai pus la socoteala: televizorul (Anime). Ei bine, daca acoperi ochiul stang (care este un simbol raspandit, aflandu-se chiar si pe bancnota de 1 dolar) ale celor 4 personaje umane, si daca nu neglijezi nici televizorul, iata rezultatul:
http://imgur.com/iPKMr8A
Adica:
http://imgur.com/5oC90m6
Mai ai dubii?

| Kuroo explică (pentru homosapiens):

Sunt in centrul pentagramei? O-O Satanism devil

| anonim_4396 a răspuns (pentru homosapiens):

Emo? big grin Asta e prea buna chiar si pentru T/A.
Normal ca sunt mai multe mesaje. Eu m-am referit numai la alea in legatura cu Freaak si Imperatrix, dar era clar ca sunt mai multe, pentru ca se pot desena o gramada de pentagrame, mai ales daca te plictisesti tare.
Eu stiam ca e adevarat, dar am zis ca sunt aiureli ca sa nu par nebun.

Acum pe bune, sper ca nu ai impresia ca daca tragi niste linii pe acolo si mai pui si un poza ca si cum eu as fi un corn al lui Baphomet chiar o sa inghit gogosile astea ca explicatie pentru faptul ca m-ai pus numai asa de forma in desen undeva intr-un colt.

| doreal a răspuns:

Da, ce vremuri.

| L1feDRAIN a răspuns:

"Toti Prostii Uniti" rolling on the floor

| Kuroo explică (pentru L1feDRAIN):

Te-au suspendat ma? Ce ai facut? laughing

| L1feDRAIN a răspuns (pentru Kuroo):

Http://imgur.com/a/kmMzD | Jezuz... Eu? Una ca asta!? :))

Yep :*