NOname
| NOname a întrebat:

Dumnezeu întreabă:
"Neața muritori! Am o problema de logica pentru voi:
Dacă Patriarhul Daniel şi Arhiepiscopul Iaşilor Teofan Savu s-ar afla într-un lac şi s-ar îneca, dar ai avea timp să salvezi doar unul dintre ei, ce fel de pizza ai comanda?"
https://www.facebook.com/......0988858056

112 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

Cât tupeu e pe popică ăsta, muritor de foame cu iphone-ul în mână. :))

http://www.facebook.com/eusuntdumnezeu/posts/940790536005433 :))

NOname
| NOname explică:

Http://www.timesnewroman.ro/......n-dormitor :D

NOname
| NOname explică:

Http://www.facebook.com/......814711571/ :))

NOname
| NOname explică:

Http://www.facebook.com/......977052443/ :))

| Musique a răspuns:

Nu contează dacă în lac se află un câine neajutorat, un cerșetor sau arhiepiscopul, sunt ființe și în ciuda aparențelor, merită să trăiască.
http://i.imgur.com/7c2BWqA.gif

| NOBODY a răspuns:

Îl cunosc personal pe Teofan și e super broseph omu'. O părea că are bani, fiindcă, u know, e mitropolit, dar când m-am întâlnit cu el prima oară era la o Mânăstire de pe lângă Iași, stând la masa lui, și cerându-i bucătarului-popică să nu îl trateze ca pe nu știu ce barosan. Am și vorbit cu el, pare un om calculat. Pe lângă asta, are o viziune destul de deschisă și pare un tip OK, mai ales când nu-s consilierii prin preajmă.

| Gizăz a răspuns:

Păi ori se îneacă ori ajung să-i salvez? laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Tin seama de categorie asa ca fara,,critici''
Are Dumnzeu cont de FB?
Se stie ca Dumezeu deja i-a salvat pe cei doi,deci, intrebarea a fost pusa doar de incercare(cea din linkul tau)
E de ajuns sa am un telefon care sa aiba acoperire nu conteza ce fel de pizza... iar daca nu are acoperire, asta e mancam radacini, ca tot vine postul Pastelui.
PS...Ia stai ca abia acum m-am prins... tu vrei cunosti preferintele noastre in materie de pizza, asa-i?rolling on the floor

| LoveSleep a răspuns:

Cred că aș sări în apă și m-aș ține bine de ei, am auzit că "sfinții" ăștia se ridică la cer.

| Mayar a răspuns:

O pizza care sa lumineze mintile multor oameni "inteligenti"... mai ales multor oameni "inteligenti" de pe TPU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil nu m-aș chinui să dau comenzi unei pizza dacă oricum nu-mi răspunde, deci nu aș comanda nicio pizza.
Acum te citez pe tine:
"Încă nu am întâlnit vreo pizza care răspunde la comenzi. Ia-ţi mai bine un câine."
Sursa: http://www.tpu.ro/trivia-amuzante/cum-comand-o-pizza/
PS: Întrebarea a fost a mea
Mi-e dor de vechiul meu cont. :(( Nici acum nu imi vine să cred că l-am șters.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clătite cu ciocolată

| Buresbista123 a răspuns:

O pizza cu de toate

| Buresbista123 a răspuns:

Ne spui si noua raspunsul? pentru ca eu nu vad nici o problema de logica aici, din contra...

| bleakk a răspuns:

Ce te fascineaza asa mult acea pagina? Am crezut ca ai trecut peste faza asta... De a gasi placere in caricatura sau bascalie pe seama religiei...pagina aceea este buna pentru un adolescent mai teribilt putin in faza incipienta de "ateimizare" caruia ii deschide "apetitul" impottiva religiei de orice fel si suprimarea acesteia, si de asemenea ridicarea lui in slavi ca de mama:"ce smecher sunt eu fata de astia care cred." Stiu cum e, am trecut si eu prin asta.