| Roby67 a întrebat:

Dupa cum stiti, de doi ani am schimbat versiunea Nevasta 7.0 cu Iubita 1.0 si am observat ca programul a lansat o optiune subita Copil 12.0, care ocupa mult spatiu pe hard. In instructiuni nu era nimic mentionat. Pe de alta parte, Nevasta 7.0 se autoinstaleaza in toate celelalte programe si se lanseaza automat cand deschid alta aplicatie, impiedicandu-i executia. Aplicatii ca: Bere-intre-prieteni 10.3, Duminica-la-fotbal 5.0 nu mai functioneaza. Uneori apare un virus: Soacra 3.11, care blocheza sistemul sau face ca Nevasta 7.0 sa se comporte total haotic. Nu reusesc sa dezinstalez acest program si devine insuportabil mai ales cand incerc sa lansez aplicatia Duminica-de-dragoste 3.0. Se pare ca si alte fisiere sunt virusate. De ex. : c:/Sex_sambata_dimineata. exe nu mai functioneaza deloc. Am vrut sa revin la programul anterior Logodnica 1.0 dar procesul de dezinstalare al programului actual, Nevasta 7.0 mi se pare ca dureaza mult, iar riscurile pentru sistem sunt mari mai ales pentru Copii 12.0 care ocupa memorie multa pentru jocuri online.
Cum sa o scot la capat fara sa trebuiasca sa reinstalez Windows?

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Sa folosesti un antivirus bun Amanta 6. 0 si sa poti scapa si de soacra 3. 11. Ai grija sa nu apara un alt virus Plod 9. 3 big grin

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna asta! oh go on
Poti sa-ti iei un nou calculator (preferabil laptop, pentru manevrari mai usoare), sa-ti instalezi pe el toate programele in afara de Nevasta 7. 0, dar sa-l pastrezi si pe cel vechi (virusat). Nu se stie niciodata, cand vei mai avea nevoie de el.

P. S. Sa-ti traiasca Copil 12. 0!

| Aero a răspuns:

Exista System Restore pe care nu l-ai folosit inca!

Aceasta aplicatie da timpul in urma!

| cristi202 a răspuns:

Of! Of! Cine o mai fi inventat si versiunea asta de program - Nevasta 7. 0? Am auzit ca multi au probleme cu el. Poate ar trebui sa treci la o versiune mai avansata. Incearca versiunea Nevasta 10. 0 ( nevasta de nota zecehappy ), care nu iti blocheaza celelalte aplicatii, si face ca virusul Soacra 3. 11 sa devina inofensiv. Nu stiu daca exista aceasta versiune, inca nu am auzit, insa mai devreme sau mai tirziu va aparea pe undeva daca chiar nu exista.
happyhappy

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asta este pedeapsa pentru utilizatorii de programe piratate. N-ai stiut?
Ah! Si, ai mare grija cu virusul 3. 11, ca are capacitatea deosebita de a transforma in virus orice atinge: respectiv pe nevasta 7. 0 si pe copilul 12. 0. Iar, daca ajunge, prin cine stie ce subterfugii, in aplicatia 1. 0, esti in mare pericol! Defragmentarea te paste!

| pisoias a răspuns:

Mai bine lasa-te pagubas.Si daca iti cumperi alt calculator sau reinstalezi widows, ai garantia ca nu vor mai apare virusi? Si daca aceea vor fi mult mai avansati?

| Loome a răspuns:

Muta Copii 12. 0 pe un stick numit "Gradinita 3. 0" si incearca sa ii dai Soacrei 3. 11 programul Prajituri 4. 0 pentru ca aceasta sa fie in deplina compatibilitate cu Nevasta 7. 0, iar tu sa ai parte de programul Cartofi prajiti 10. 2

| Leocerba a răspuns:

Ce-ti mai place sa dai vina pe comp!
(Nu, sterge asta. Vroiam sa spun ca, dupa ce-am citit vreo 5 intrebari una dupa alta date la șto, dar fara pic de umor, intrebarea ta cu haz si raspunsurile nostime au sters cu totul pacatele TPU care lasa pe post toate prostiile) happy

Întrebări recente