| SmileyesotulmeusecretLOL a întrebat:

Dupa o scurta pauza- nu am avut net - nu pot spune ca mi-a venit inspiratia, dar totusi voi incerca sa scriu ceva.

-Ba, jnebun?!?!
-Nu, ma, sunt copac!
-Sigur!
Cearta se umbri sub restul vocilor din oras. Monotonia inepea. Orasul cu mare importanta istorica dar negru a tristete impiedica lumina vesela a soarelui sa patrunda prin cladirile uriase fara valoare. Turisti colorati stricau pentru un moment tristetea orasului, pana deveneu robii monotoniei.
La marginea orasului se afla un sat vesel nevoie mare, cu oameni frumosi din toate punctele de vedere.
-Hei, ai un mar, Veru?
-Desigur, Bless! Raspunse fata rosie in obraji.
*
- Deci am ajuns la concluzia ca te vei adapta plictiselii, da exceel?
-Desigur...La revedere.
-La revedere... zise cu gravitate psiholoaga STYAOS.

O continui?

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Pana acum nu-mi place.Fa-o mai amuzanta!

| ww2Totenkopf a răspuns:

Daca totusi vrei sa continui pune ceva amuzant.

| Seducatorul a răspuns:

Da-ti demisia!

| Bia001 a răspuns:

Nu, enaspa, fara suparare, dar n-are nici macar un cuvant cu amuzament

| αɴι28 a răspuns (pentru Bia001):

Pff...ce face invidia din om... fara suparare.

| Bia001 a răspuns (pentru αɴι28):

Te-ai trezit la viata?! ai citit macar povestea?

Întrebări recente