| Speed99 a întrebat:

Ep. 3 din Hunger Games.

Dupa cum spuneam era seara. Smaili s-a urcat pe un copac si s-a legat de el cu niste sfoara pe care a primit-o de la sponsorul ei deoarece nu voia sa fie vazuta. Pe Queen a dus-o intr-o pestera.
Ashadow si Expert erau fix langa copac, strigand-o in batjocora pe Smaili.
- Pui, pui, pui, hai nu fugi, n-ai nici o sansa! a spus Ashadow catre Smaili.
Dar atunci Expert ii pune mana pe gura lui Ashadow si ii spune :
-Mai bine ne facem o ascunzatoare improvizata si ne culcam putin decat sa o provocam. Cine stie cate lucruri bune are la ea.
Atunci Ashadow o vazu.
-Baa! Las ca trag cu arcul si o distrug ma! a tras cu toate sagetile arcului, si tot nu a reusit sa o nimereasca deoarece copacul era prea inalt si ea prea sus.
-Tampitule! Acum stie ca nu mai avem sageti! Hai sa ne facem niste paturi din frunze sa dormim, ca oricum ea cand se da jos de acolo, noi o sa o auzim si o sa ii taiem gatul cu sabiile.
Deci acum Ashadow si Expert mai au doar 2 sabii.
Dupa vreo 15 minute Smaili a descoperit un stup de albine facut pe o creanga a copacului unde statea ea. Ii veni o idee asa ca a pus-o in aplicare. Deci : deoarece Ashadow si Expert dormeau langa copac, iar creanga unde se tinea stupul de albine era deasupra lor, Smaili a rupt acea creanga cu tot cu stup. Cand a cazut jos, stupul s-a spart iar albinele au inceput sa iasa din el atacandu-i pe cei doi, Expert si Ashadow.
Ashadow a reusit sa fuga dar Expert deja era mort.

Apoi s-a facut dimineata.
Va continua...

10 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Baaa, ai uitat sa ma pui si pe mine! happy
Bine, daca vrei...

| ww2Totenkopf a răspuns:

Tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am văzut în film faza cu albinele. smug

| Bia001 a răspuns:

Tare.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Am zis eu ca castig (cacofonie intentionata)! Oricum, nu castigase o fata Jocurile foamei in film? N-am apucat sa ma uit.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Speed! te papa paduchii noaptea de nu termini povestea!

| Speed99 explică (pentru SmileyesotulmeusecretLOL):

Va tin in suspans. Am s-o termin dupa ce fac episodul 10 din seria noua.

| teateutza a răspuns:

Stai un pic, Ashadow si Expert dormeau langa copac, iar creanga era sub ei deci... ori ei dorm in copac ori creangae rupta iar ei sau asezat pe stup...

| Speed99 explică (pentru teateutza):

Greseala mea. Am corectat.

| teateutza a răspuns (pentru Speed99):

In rest sa stii ca e chiar dragut