| TheToxicNightmare a întrebat:

Este adevarat ca noi facem parte dintr-o specie de maimuta?

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

Nu este adevarat. Nu facem parte dintr-o specie de maimuta, ci suntem urmasi unei speci de maimuta.

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, ca urmare a unui studiu aprofundat însă religia nu se împacă cu știința și drept urmare nu știm exact care este realitatea.
Pa, pa.

| cristi202 a răspuns:

Poti tu sa te consideri maimuta?happy
Esti, om, o specie total diferita de multe alte specii care populeaza planeta Pamint

| Razvan a răspuns:

Nu.Se zice prin targ ca avem un stramos din acest reng.De asta si pana la a afrima ca ne tragem din maimute e cale lungahee hee

Elianna
| Elianna a răspuns:

Asa a zis dl Darwin, daca este sa-l credem!

| Cσσкiє a răspuns:

Ceea ce ştiu este că sunt un lemur care cântă la banjo.

| Betty a răspuns:

Eu nu sunt maimutano talking!

| BRG a răspuns:

Omul este creația lui Dumnezeu, așa că nu cred în teoria evoluției cum că ne trage-m toți din maimuțe, MINCIUNĂ. Omul nu a evoluat, ci a fost creat de către un Dumnezeu inteligent care în curînd va aduce toată omenirea la perfecțiune, și îi va înviia pe cei care de mii de ani zac în pămînt. Pune-ți mîna și citiți Biblia dacă vreți explicații.

| alecs871 a răspuns:

De fapt maimuta se trage din om.

soothe
| soothe a răspuns:

Se poate ca voi sa faceti, insa noi, cei din partea asta nu cred. Este doar o asemanare.
Lasand gluma la o parte (nu o lua personal), ai auzit de teoria holografica? Cauta pe net, este foarte interesant. Imaginea luata prin telescop a formarii unei stele noi (a unei nove) este foarte asemanatoare cu imaginea obtinuta cu ajutroul microscopului electronic a diviziunii primei celule imediat dupa fecundare.
Sa nu spui ca avem rude si acolo, la "jdemii" de ani lumina.
Ai auzit oare ca suntem facuti dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu? Ceea ce se spune in Biblie este o metafora, insa adevarul este acolo.

| Ana a răspuns:

Cam asa ceva laughing

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Dacă aţi fi la curent cu ultimele date ale ştiinţei, aţi vedea că omul se înrudeşte nu numai cu maimuţele actuale, ci şi cu cei mai neînsemnaţi viruşi şi bacterii.
Dar pentru mulţi dintre noi ştiinţa e greu de înţeles. Aşa că mai lesne dăm crezare spuselor religiei.

| daddy a răspuns:

Nu ne tragem din maimute
dar avem un stramos comun cum a spus si onuztu

| madalynaaa a răspuns:

Da, Argumentul este că omul are 46 de cromozomi*, iar maimuţa are cu doi mai puţini, 48. De aceea e imposibil ca omul să provină de la maimuţă. Dar iată măgarul are, tot, 46 de cromozomi, dar nimeni nu crede şi nu zice că omul a proveni de la măgar (dar asta nici nu este adevărat).
De aceea vă îndemn ca să spuneţi şi la prietenii voştri despre asta, ca ei să nu meargă pe calea cea rea, ci să se întoarcă la cea care aparţine adevărului, şi care este bună. ///// http://ao-institut.cz/zpci/x_img/mzgKp14aB.jpg nu uita de fundita

| Dj Boalca a răspuns:

Ultimele studii spun cu tarie ca da, totul este logic, se poate explica. dar pentru asta uite-te pe www.descopera.ro

| Pinkyyy;x a răspuns:

Eu nu credtongue
pentru ca` eu stiu
ca Dumnezeu a creeat
femeia si barbatul
din pamant si nu mai stiu eu. ce
tongue
laughing)) far amijthowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ma consider maimuta laughingdeci nu

| Te besk a răspuns:

Da este adevarat noi inainte de a deveni oameni a fost maimute(dar nu e sigur 100% doar cei carea au descoperit au aflat asta)