| Anapoda a întrebat:

Este cineva pe aici care sa nu stie rugaciunea Tatal Nostru? Chiar is curioasa!laughing

Răspuns Câştigător
| remusbb a răspuns:

Un coleg de-al meu nu stie!
winking

5 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Si daca stiu ce primesc?hee heeFiindca este la amuzante aceasta postare, iti voi spune un bancbig grin
O tipa avea un amant.Intr-o seara fiind sotul ei plecat in delegatie isi cheama amantul sa faca prostioare, nu apuca ei sa treaca la actiune, cand deodata se aude cheia in usa. Tipa ii spune amantului sa se ascunda in balcon.Sotul intra pe usa si ii spune femeii ca vrea sa se odihneasca, insa aceasta ii spune ca vrea sa se roage.Si incepe rugaciunea:
Tatal nostru, cel de-afara
Iarta-ma in asta seara
Precum in cer si pe pamant
Maine seara esti la randbig grin
Bafta!

| Hombre a răspuns:

Da, subsemnatul nu stie aceasta poezie, dar stiu o gramada de Bacovia, Cojbuc, Eminescu.
Bacovia- Nihil-
Ce trist amor
Sa vrai,
Sa stai,
Cu cei ce mor.
.
Si ce avant
Sa treci,
Pe veci,
Intr-un mormant.
.
Ce fara rost
Traind,
Gandind,
De n-ai fi fost.
.
Si ce cuvant
Mister,
In cer
Si pe pamant.

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Eu o stiu big grin

Tatal nostru din cancelarie, fa-ne noua recreatia de 30 de minute, schimba-ne noua tot regulamentul. Precum în vacanta, asa si la scoala. Si nu ne lua pe noi duminica de la discoteca si ne iarta noua orele chiulite, precum si noi iertam parintilor nostri ca nu ne dau bani de 3 ori pe zi. Si lasa-ne sa copiem la teze si da-ne noua numai note bune. Si azi, si mâine, si poimâine, si în vecii vecilor. AMIN!
laughing

| remusbb a răspuns:

Ms de funda :*

| Anapoda explică:

Npc Remusz...cu multa placerewinking

Întrebări recente